Zasłony do zasłon pod sufitem stretch we wnętrzu sypialni, kute widoki z pięknymi zasłonami i tiulem Jak wybrać - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Zasłony na zasłony: wersje i metody montażu (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Poza tym, że zasłony mają funkcję dekoracyjną, a także wyznaczają kierunek dla całego stylu używanego w pomieszczeniu, rozwiązują również całkiem praktyczne zadania. Na przykład zasłony są naturalną barierą dla światła słonecznego. Już rozproszone promienie wpadną do pomieszczenia, dlatego tapicerka mebli nie straci wyglądu z powodu wypalenia.


gardini-dlya-shtor-varianti-ispolneniya-i-sposobi-krepleniya-24-foto


gardini-dlya-shtor-varianti-ispolneniya-i-sposobi-krepleniya-24-foto-2

Zanim wybierzesz zasłony na zasłony, warto dowiedzieć się, jakie są zasłony. Są to zasłony wykonane z lekkich tkanin, zazwyczaj tkanina jest cienka, płynąca, taka zasłona może być zamknięta przez cały otwór lub tylko jego część. Rodzaj tkaniny nie odgrywa istotnej roli, zasłony pod tym względem są raczej zmienne, ponieważ w zależności od stylu we wnętrzu można zastosować tiul lub welon.

Zasłony sufitowe są wybierane w zależności od pomieszczenia, w którym będą używane, w rzadkich przypadkach jest zwyczajowo budować na określonym stylu we wnętrzu. Klasyczne zasłony z lambrekinami dostępne są do salonu i sypialni. Takie zasłony są proste, przesuwne. Jeśli mówimy o stylu klasycznym, to w tym przypadku nabywane są francuskie zasłony, które charakteryzują się obecnością bujnych festonów.

Austriackie zasłony wyróżniają się wdzięcznymi formami, często zdobione są dużymi frędzlami, zawieszonymi na ozdobnych sznurkach. Takie zasłony mają kształt poziomy.

Modele uniwersalne to produkty walcowane, ponieważ takie zasłony i zasłony można z powodzeniem stosować w każdym pomieszczeniu. Inna sprawa, że ​​ich instalacja wymaga specjalnych karniszy do zasłon.


gardini-dlya-shtor-varianti-ispolneniya-i-sposobi-krepleniya-24-foto-5


gardini-dlya-shtor-varianti-ispolneniya-i-sposobi-krepleniya-24-foto-6

Aby zachować styl secesyjny, zazwyczaj kupuje się panel, którego wygląd wyróżnia się rygorem. Popularne i japońskie panele zasłon, które składają się z kilku prostych paneli.


gardini-dlya-shtor-varianti-ispolneniya-i-sposobi-krepleniya-24-foto-9


gardini-dlya-shtor-varianti-ispolneniya-i-sposobi-krepleniya-24-foto-10

Posiada karnisze do zasłon

Przy wyborze gzymsu sufitowego należy zachować odległość 5 cm od poziomu parapetu i zamocować konstrukcję na suficie. Konstrukcje ścienne można montować na poziomie ściany lub nieco wyżej niż poziom progu.


gardini-dlya-shtor-varianti-ispolneniya-i-sposobi-krepleniya-24-foto-11


gardini-dlya-shtor-varianti-ispolneniya-i-sposobi-krepleniya-24-foto-12

Montaż gzymsów sufitowych różni się znacznie od konstrukcji ścian, ponieważ w pierwszym przypadku mówimy o dłuższych i bardziej złożonych pracach. Ale same okapy będą wyglądać bardziej atrakcyjnie, w przeciwieństwie do okapów ściennych.

Aby zainstalować okap na suficie, należy użyć specjalnych wbudowanych konstrukcji wraz z dekoracyjnymi listwami, których zadaniem będzie zamaskowanie elementów mocujących. Obecność takich elementów dekoracyjnych eliminuje potrzebę stosowania moskitier, które są również kupowane w tym samym przebraniu nieestetycznych elementów.


gardini-dlya-shtor-varianti-ispolneniya-i-sposobi-krepleniya-24-foto.jpeg">


gardini-dlya-shtor-varianti-ispolneniya-i-sposobi-krepleniya-24-foto-13

Zasłony sufitowe na zasłony mają coraz większy wpływ, który jest postrzegany na poziomie wizualnym - ta zaleta jest aktywnie wykorzystywana, gdy pomieszczenie ma odpowiednio niską wysokość sufitu, zasłony sufitowe zapewniają trwałe poczucie wyższej wysokości sufitu niż w rzeczywistości.


gardini-dlya-shtor-varianti-ispolneniya-i-sposobi-krepleniya-24-foto-16


gardini-dlya-shtor-varianti-ispolneniya-i-sposobi-krepleniya-24-foto-17

Wybór montażu i instalacji zasłon

Okap można zamocować na specjalnym zawieszeniu, wsporniku lub na mocowaniach z rowkami. Samo zainstalowanie okapu zajmuje większość czasu całej pracy, a późniejsza instalacja zasłon i tiulu jest dość prosta.


gardini-dlya-shtor-varianti-ispolneniya-i-sposobi-krepleniya-24-foto-18


gardini-dlya-shtor-varianti-ispolneniya-i-sposobi-krepleniya-24-foto-19

Pierwszym krokiem jest wykonanie oznakowania okapu. Aby wykonać pracę, należy użyć poziomu konstrukcji, wiertła, pistoletu montażowego, śrub, kołków, ołówka i samego okapu.

Głównym wymaganiem jest utrzymanie odległości 5 cm od parapetu okna, w przeciwnym razie tiul nie będzie mógł pięknie leżeć, ale dotknie desek, których nikt nie chce. Użycie nawiasów obejmuje tworzenie znaczników, najpierw dla nich, a potem dla samego okapu. Po zakończeniu instalacji bardzo ważne jest sprawdzenie niezawodności konstrukcji, czy wytrzyma ona tiul itp.

Pin
Send
Share
Send
Send