Kominki elektryczne z efektem życia Fire 3d w mieszkaniu Apartamenty Living Interior, nowoczesne elementy dekoracyjne z parą i dźwiękiem, czarno-białe z nawilżaczem do domu i domku, piękne narożniki i ściany - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Jak wybrać kominek elektryczny: zalety, wady, ważne aspekty

Pin
Send
Share
Send
Send


Trzaskające drewno w kominku, odbicia płomienia, suche, równe ciepło - wielu ludzi, wyobrażając sobie komfort, myśli o takim obrazie. I chociaż nie można wyposażyć kominka w prawdziwy ogień we wnętrzu mieszkania, możesz wybrać kominek elektryczny. Rezultat będzie nie mniej wygodny i piękny.

Każda rzecz, każda usługa ma swoje wady i zalety. Kominki elektryczne do mieszkania nie są wyjątkiem. Wśród ich zalet są zwykle:

 • Estetyka. Drogi kominek elektryczny z paleniskiem 3D będzie wyglądał trochę gorzej niż prawdziwy kominek. Designerskie akcesoria mogą imitować zapach palonego drewna i trzaskanie drewna opałowego, a złożony zestaw urządzeń sprawi, że elektryczne kominki z efektem żywego ognia będą na pierwszy rzut oka nie do odróżnienia od oryginału.
 • Prostota W przypadku prawdziwego kominka potrzebny jest złożony system rur i wyciągów, w którym potrzebne jest drewno opałowe i poker, gdzie trzeba zadbać o ogień, pożar elektryczny z efektem ognia nie wymaga żadnych trudności. Wystarczy zamontować ścianę lub postawić na podłodze i od czasu do czasu wytrzeć ją z kurzu.
 • Ciepło Prosty grzejnik podłogowy może również obsłużyć, elektryczne kominki zapewniają dobre ogrzewanie i pomagają przetrwać najzimniejszą zimę. Ponadto ciepło jest równomiernie rozłożone i utrzymywane na tym samym poziomie.
 • Bezpieczeństwo W tym momencie współczesne pożary elektryczne przewyższają zwykłe pożary. Nie są w stanie spowodować pożaru, nie mają powierzchni grzewczych, które można spalić, nawet małe dzieci mogą się do nich zbliżyć.

Aby zrozumieć, jak wybrać kominek elektryczny, potrzebujesz przynajmniej minimalnego zrozumienia tego, z czego się składa. Urządzenie elektrycznego kominka zawiera:

 • Obudowa - od niego zależy, jak bardzo ogrzewany kominek elektryczny będzie wyglądał jak klasyczny kominek;
 • Element grzejny - zależy od tego, jak będzie wyglądał kominek elektryczny z ogrzewaniem i jak silne będzie ciepło. Może to być spirala między prętami ceramicznymi, spirala z kulkami ceramicznymi, spirala na podstawie ceramicznej, pręt ceramiczny, na którym nawinięty jest drut.
 • Dekoracyjne detale - od nich zależy, do jakiego stylu będzie należał grzejnik elektryczny z ogrzewaniem.
 • Ekran ochronny - pełni funkcję dekoracyjną i ochronną.
 • Panel sterowania, z którego możliwe jest wydawanie poleceń do elektrozaworu z ogrzewaniem.

Kombinacja jest prosta i pozostaje niezmieniona, ale projekt może się znacznie różnić i zależy od opcji, do których należy kominek.


kak-vibrat-elektrokamin-plyusi-minusi-vazhnie-aspekti-5


kak-vibrat-elektrokamin-plyusi-minusi-vazhnie-aspekti-6

Mobilne pożary elektryczne są podzielone na kilka typów:

 • wbudowane kominki elektryczne są montowane w ścianie lub instalowane blisko niej, wyglądają bardzo dokładnie i wyglądają jak klasyczne kominki;
 • przenośne, wręcz przeciwnie, mogą z łatwością przemieszczać się z miejsca na miejsce i mogą być wyposażone w koła dla wygodniejszego ruchu - bardzo rzadko są to kominki elektryczne z efektem ognia na żywo.


kak-vibrat-elektrokamin-plyusi-minusi-vazhnie-aspekti-8


kak-vibrat-elektrokamin-plyusi-minusi-vazhnie-aspekti-9

Również kominki różnią się rozmiarem:

 • mini kominki można łatwo transportować, można je zainstalować w samochodzie - są to kominki elektryczne do domków letniskowych, do małych pomieszczeń, do akademików;
 • szerokoekranowe są zwykle montowane w ścianie lub przenoszone z trudem - odpowiednie dla dużych pomieszczeń, których wnętrze pozwala na oszczędność miejsca.

Wybierając kominki elektryczne do miejskiego mieszkania, należy zwrócić uwagę nie tylko na projekt, ale także na inne kluczowe aspekty.

Moc

Im jest większy, tym cieplej będzie w pomieszczeniu, w którym zainstalowany jest kominek.

Pin
Send
Share
Send
Send