Wystrój poduszek Kwiaty - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Dekoracje poduszek: ciekawe pomysły (30 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Przytulna i komfortowa atmosfera w domu musi odpocząć. Taki nastrój można łatwo stworzyć za pomocą dekoracyjnych poduszek. Dzięki nim możesz sprawić, że każde pomieszczenie będzie jasne i efektowne, nadając mu nowe kolory. Dzięki różnorodności kształtów i kolorów poduszki dekoracyjne będą doskonałym rozwiązaniem dla każdego wnętrza. Dekor poduszek to świetna okazja, aby zmienić wnętrze na lepsze.


dekor-podushek-interesnie-idei-30-foto


dekor-podushek-interesnie-idei-30-foto-2


dekor-podushek-interesnie-idei-30-foto-3

Odmiany poduszek do rzucania

Poduszki do rzucania mogą mieć różne rozmiary. Zbyt duże poduszki mogą nawet działać jako oddzielny mebel. Forma następujących typów tego elementu dekoracyjnego:

 • Produkt ma klasyczny kwadratowy kształt.
 • Wałek do poduszek. Ta opcja jest często używana jako podłokietnik.
 • Produkt w formie koła. Wygląda lakonicznie i wypełnia dom wyjątkową atmosferą.
 • Poduszka w postaci obiektu. Ta opcja jest najbardziej odpowiednia dla przedszkola.


dekor-podushek-interesnie-idei-30-foto-4


dekor-podushek-interesnie-idei-30-foto-5

Zewnętrzna powierzchnia może być wykonana z wielu różnych materiałów. Wybór materiału i jego faktury zależy od pomysłów stylistycznych i indywidualnych preferencji. Len, bawełna, aksamit, welur, futro, skóra, jedwab są szeroko stosowane jako materiały. Aby stworzyć poduszkę optymalnie zaopatrz się w kilka wariantów okładek. Możesz więc od czasu do czasu urozmaicić swoje wnętrze. Optymalna liczba poduszek dla jednego pokoju to 3-5 sztuk. Muszą być połączone jednym pomysłem.


dekor-podushek-interesnie-idei-30-foto-6


dekor-podushek-interesnie-idei-30-foto-7

Szczególną uwagę należy zwrócić na jakość użytego materiału. Nie powinien powodować alergii, ale być trwały. Najlepiej byłoby użyć zdejmowanej osłony. Jeśli zabrudzi się, możesz w dowolnym momencie umyć lub wymienić na nowy.


dekor-podushek-interesnie-idei-30-foto.png">


dekor-podushek-interesnie-idei-30-foto-8

Przeznaczenie poduszki we wnętrzu

Poduszki we wnętrzu pełnią wiele funkcji. Pomagają stworzyć odpowiednią atmosferę w pokoju, mogą być stylowo połączone z różnymi rzeczami, umożliwiają siedzenie na kanapie lub na krześle z maksymalnym komfortem.


dekor-podushek-interesnie-idei-30-foto-9


dekor-podushek-interesnie-idei-30-foto-10

Poduszki są używane nie tylko do krzeseł i sof, ale także do łóżek. Poduszki zwiększają jasność i kolor pomieszczenia. Na przykład, jeśli pokój jest wykonany w stonowanych barwach, poduszka pomoże umieścić jasne akcenty w pokoju. Te elementy dekoracyjne wypełniają pokój wyjątkowym komfortem, domową atmosferą.

Przy rejestracji wnętrza konieczne jest prawidłowe użycie i połączenie kolorów. Poduszki można wygodnie łączyć z innymi tkaninami - dywanami, zasłonami, kocami itp. Za ich pomocą można łączyć ze sobą różne elementy wnętrz.

Jeśli chcesz, możesz uszyć poduszkę sofy. Możesz to zrobić jak chcesz. Istnieje wiele opcji dekorowania:

 • Dekorowanie kokardkami o różnych kształtach. Łuk może być wykonany z tego samego materiału co okładka. Aby wykonać łuk, możesz użyć paska tkaniny lub plecionki. Łuk można zamocować z boku lub w środku.
 • Poduszki dekoracyjne z krepą. Aby wykonać ten wystrój, musisz wziąć kawałek materiału. Zygzak procesu krawędziowego. Linia jest wykonana z jednej strony (długość 5 mm). Popijając końce nici, wykonujemy napinanie pasków. Następnie musisz wyprostować marszczenia.
 • Wystrój z kwiatami. Ta opcja jest u szczytu popularności. Kompozycje kwiatowe pomagają stworzyć specjalny komfort w pokoju. Kwiaty mogą być skręcone z pasków materiału, zebrane z dużej liczby płatków itp.
 • Dekoracja wstążki. Z wstążek można wykonać efektowne łuki lub kwiaty. Wstążki satynowe można skręcać lub szyć w określony sposób.
 • Poduszka do haftowania. Wyhaftowane wstążkami poduszki wyglądają szczególnie imponująco. Popularna jest również metoda haftu, jak sashiko.
 • Tworzenie aplikacji na okładce. Aplikacje mogą być bardzo różne: kwiaty, kształty geometryczne, zwierzęta, motywy orientalne. Aplikacje można szyć lub kleić.
 • Ubieranie dzianinowych poduszek. Z reguły wyroby dziane nie wymagają dekoracji, ponieważ są cenione za efektowne i piękne wzory. Wystrój można wykonać za pomocą pędzli, kolorów itp.


dekor-podushek-interesnie-idei-30-foto-13


dekor-podushek-interesnie-idei-30-foto-14

Poduszkę można ozdobić za pomocą kolorów, które można wykonać w różnych technikach. Może to być pojedynczy duży kwiat lub bukiet. Produkty z delikatnymi różami, jasnymi irysami, pięknymi konwaliami, zachwycającymi piwonami wyglądają stylowo i wypełniają pokój komfortem.


dekor-podushek-interesnie-idei-30-foto-16


dekor-podushek-interesnie-idei-30-foto-17

Wybierając ten typ dekoracji, zwróć uwagę na zastosowany materiał. Ważne jest, aby pamiętać, że wybrany materiał musi nie tylko pełnić funkcję dekoracyjną, ale także musi być wygodny w dotyku.

Na szczególną uwagę zasługują poduszki kwiatowe do pokoju dziecięcego. Na przykład produkt wykonany w postaci kwiatu będzie wyglądał elegancko i luksusowo.


dekor-podushek-interesnie-idei-30-foto-18


dekor-podushek-interesnie-idei-30-foto-19


dekor-podushek-interesnie-idei-30-foto-20


dekor-podushek-interesnie-idei-30-foto-22


dekor-podushek-interesnie-idei-30-foto-23

Dekoracja powierzchni w postaci kwiatów różnych typów pomoże stworzyć trójwymiarowy obraz. To akcesorium będzie w centrum uwagi. Kwiaty tekstylne wyglądają elegancko i efektownie.


dekor-podushek-interesnie-idei-30-foto-24


dekor-podushek-interesnie-idei-30-foto-25

Możesz ozdobić obudowę kwiatami bez większego wysiłku. Aby to zrobić, wystarczy użyć gotowych aplikacji wykonanych na bazie lepkiej lub fleisiliny.


dekor-podushek-interesnie-idei-30-foto-26


dekor-podushek-interesnie-idei-30-foto-27

Dziś możesz zrobić i ozdobić walizkę własnymi rękami. Istnieje wiele opcji projektowych. Biorąc pod uwagę Twoje upodobania i preferencje, możesz łatwo znaleźć odpowiednie rozwiązanie.


dekor-podushek-interesnie-idei-30-foto-28


dekor-podushek-interesnie-idei-30-foto-29

Pin
Send
Share
Send
Send