3d rysunki na ścianach w mieszkaniu własnymi rękami, za pomocą szablonu lub płynnej tapety, jak narysować drzewo i gałązki w przedszkolu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Rysunki na ścianach: prosty projekt dla każdego mieszkania (51 zdjęć)

Rysowanie na ścianie własnymi rękami jest w stanie ozdobić salon, nadając mu specjalny odcień indywidualności. Niezależnie tworząc rysunki na ścianach w mieszkaniu, możesz nie tylko zapewnić wyjątkową estetykę swojego mieszkania, ale także zaoszczędzić wiele.Rysunki na ścianie we wnętrzu można tworzyć na podstawie dużej liczby technik o różnym stopniu złożoności. W tym materiale musimy uporządkować kilka pytań jednocześnie:

  • Czy można stworzyć zdjęcie drzewa na ścianie?
  • Na podstawie jakiej techniki tworzone są obrazy 3D na ścianach?
  • Jak trudne jest tworzenie rysunków z płynną tapetą na ścianie?
  • Czy możliwe jest samodzielne wykonanie trójwymiarowego rysunku na ścianie?
  • Rysunki na ścianie w mieszkaniu zrób to sam: podstawowe techniki.Podstawowe techniki tworzenia obrazów na ścianach

Najpierw przyjrzymy się metodzie tworzenia rysunków na ścianie za pomocą farby. Malowane obrazy kwiatów, gałęzi drzew (sakura), różnych trójwymiarowych liter i symboli nadadzą ścianom specjalnej estetyki.

Ta metoda tworzenia obrazów ściennych jest szeroko stosowana w ich praktyce przez profesjonalnych artystów, gdy rysunek nie wymaga od nich wyraźnych linii i konturów. W przypadku takich technik ważne jest, aby mieć doskonałą wizję przestrzenną i korzystać ze szkiców przyszłej kompozycji.

Również dość popularną techniką jest tworzenie obrazu za pomocą szablonu. Ta technika wyróżnia się prostotą. Za pomocą szablonu możesz tworzyć piękne obrazy z wieloma szczegółami.

Jednak w tym przypadku będziesz musiał użyć kilku szablonów jednocześnie. Na przykład, aby utworzyć drzewo (na przykład sakura) z dużą ilością płatków na gałęziach, będziesz potrzebować 2-9 szablonowych półfabrykatów w zależności od liczby części, które będą obecne na ścianie. Niektóre szczegóły można narysować po narysowaniu drzewa lub stworzeniu kwiatów na ścianie w salonie lub pokoju dziecięcym.Jak zrobić dodatkowe elementy na obrazku? W tym przypadku do dekoracyjnej dekoracji ścian użyj kredek lub farby.

Plus szablon to to, że może być wykonany niezależnie od siebie. Obraz może być początkowo wydrukowany przy użyciu drukarki, po czym obraz jest przyklejony do powierzchni kartonu, a następnie jest całkowicie wycinany za pomocą dobrze naostrzonego noża. Wykroje można również kupić, są one sprzedawane w dowolnym sklepie ze sprzętem.


Najbardziej skomplikowana technologia

Nie każda technika rysowania powinna być stosowana w praktyce, jeśli nie masz specjalnej wiedzy w dziedzinie projektowania wnętrz lub nie ma możliwości zakupu drogich narzędzi.Dekoracja ścian za pomocą malowania pneumatycznego jest prostą procedurą, ale wymaga specjalnego sprzętu, który wymaga dużego widelca. Taka konstrukcja ściany wymaga obecności aparatu kompresyjnego, węża, a także aerografu z wymiennymi dyszami. Nie zaleca się zastępowania aerografu puszkami aerozolowymi używanymi do tworzenia graffiti - w tych pojemnikach występuje niewielki nacisk, dlatego nie będzie możliwe usunięcie cienkich przejść kolorów o gładkiej strukturze, która może zajmować bardzo duży obszar na ścianie w pokoju dziecięcym lub salonie.

Dość skomplikowaną techniką dekoracji jest fresk. Nie każdy profesjonalny projektant jest nawet właścicielem tego rodzaju malarstwa. Szablony użyte do stworzenia paneli są bardzo drogie, wykonane przy użyciu instalacji laserowej w produkcji. Należy również zauważyć, że ściana musi być poddana specjalnej obróbce przed zastosowaniem.
Obrazy są zazwyczaj malowane jednym tonem i mają bardzo cienki gradient próbki koloru. Konturowanie odbywa się za pomocą farby o małym wzorze, aby usunąć podświetlenie tła, które może pojawić się pod oświetleniem.

Czego nie należy robić podczas pracy z rysunkami ściennymi?

Najlepiej jest malować ściany w przedszkolu, ale ograniczenia dotyczące cech malarstwa ściennego zależą od psychofizjologii wizji dziecka. Po pierwsze, w przedszkolu nie powinno być wyraźnie przedstawionych miejsc z przesyconymi jasnymi kolorami.


Jednak delikatne odcienie kolorów są również ważne, aby móc z nich korzystać. Tworzenie wielu drobnych szczegółów, a także rysowanie konturów, które są zbyt geometrycznie poprawne, również nie wynika z tego, że analityczne myślenie nie jest całkowicie ukształtowane u małego dziecka, a takie rysunki będą miały negatywny wpływ na umysł, jak i wzrok.

Dzieciom w pokojach zabronione jest tworzenie psychedelicznych rysunków, ponieważ negatywnie wpływają one na zdrowie psychiczne dziecka.

Jak stosować kontury

W normalnych przypadkach kolory są wybierane w celu dopasowania do cech stylu i fabuły rysunku, ale jeśli nie masz minimalnego doświadczenia w sztuce projektowania, lepiej zrobić odwrotnie.Większość ludzi woli robić malowidła ścienne przy użyciu farb akrylowych: można je doskonale rozcieńczyć wodą, są dość łatwe do wymieszania, idealnie nadają się do płynnego mieszania półtonów, aw razie potrzeby farby z akrylu można łatwo zmyć z powierzchni pionowej. Po zmyciu nie ma śladów ani smug. Zaleca się również stosowanie podkładu akrylowego. Istnieje jednak możliwość skorzystania z innych opcji: można użyć oleju w celu przedstawienia pewnej ulgi; za pomocą gwaszu artysta może wykonać upierzenie.Wybór oryginalnego obrazu odbywa się w zależności od preferencji samego artysty. W takiej sytuacji będziesz musiał zrobić zdjęcie ściany, która zostanie użyta do utworzenia muralu, a następnie, za pomocą specjalnego programu na swoim komputerze, zastosuj wybrane oryginalne zdjęcia do niego. Najczęściej do realizacji tego zadania, użytkownicy korzystają z programu Adobe Photoshop. Dzięki temu narzędziu będzie można również nieznacznie edytować oryginalne zdjęcie.