Sofy i fotele w stylu klasycznym, składane i rozkładane, skóra prosta i narożna - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Sofy w stylu klasycznym: wdzięk linii (27 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Classic - przodek wielu nowoczesnych dziedzin projektowania wnętrz - pozostaje u szczytu popularności. Jego sukces zależy od wszechstronności, powściągliwości i komfortu. Przykładem tego są sofy w stylu klasycznym. Ich dokładne proporcje łatwo pasują do stylu Art Deco, Hi-Tech, Empire, Neoclassic i innych, dzięki czemu luksusowe meble tapicerowane zajmują centralne miejsce we wnętrzu Twojego mieszkania, domu wiejskiego lub biura.


divani-v-klassicheskom-stile-izyashestvo-linij-27-foto


divani-v-klassicheskom-stile-izyashestvo-linij-27-foto.jpeg">

Standard urody

Czym jest sofa w klasycznym stylu? Przede wszystkim jest to tom. Powietrze neogotycki lub podstawowy barok nie jest gorszy od siebie w miejscu, w którym sofa zajmuje przestrzeń. Dlatego projektanci polecają go do przestronnych pokoi z wysokimi sufitami. Ale nawet w małym salonie będzie wyglądał na odpowiedni ze względu na miękkie linie.


divani-v-klassicheskom-stile-izyashestvo-linij-27-foto-4


divani-v-klassicheskom-stile-izyashestvo-linij-27-foto-5


divani-v-klassicheskom-stile-izyashestvo-linij-27-foto-6

„Ubrania” na sofę

Najnowsza technologia pozwala dziś tworzyć materiały o różnych właściwościach i imitować każdą naturalną tkaninę: jedwab, wełnę, bawełnę, skórę. Jednocześnie mają doskonałe właściwości konsumenckie: świetnie wyglądają, są wodoodporne, nie blakną na słońcu, są łatwe do czyszczenia i są traktowane związkami antystatycznymi. Ich zastosowanie sprawia, że ​​składane sofy są dostępne dla szerokiego grona odbiorców, a wygląd nie zepsuje najbardziej wyrafinowanego wnętrza. Należą do nich trwały aksamitny zestaw, miękkie flokaty, aksamitne shenill i elegancki stretch żakard.


divani-v-klassicheskom-stile-izyashestvo-linij-27-foto-7


divani-v-klassicheskom-stile-izyashestvo-linij-27-foto-8

Decyzja o wykorzystaniu naturalnych i drogich materiałów, draperii i szlachetnych tkanin dla kupującego. Takie vykatny sofy mogą przypominać dzieło sztuki godne reprezentacji w komnatach pałacowych. Opieka nad nimi również wymaga odpowiedniego.

  • Skóra: praktyczna, solidna, ale o niedostatecznej jakości, posiada właściwości ścierne i pękania. Potrzebujesz leczenia za pomocą specjalnych narzędzi.
  • Bawełna: wygodna, miękka, bezpieczna. Ma krótki okres użytkowania, ale idealnie nadaje się do pokoi dziecięcych i osób podatnych na alergie.
  • Naturalny jedwab: gładki, bakteriobójczy, hipoalergiczny. Pomimo drobnych włókien bardzo trwały.


divani-v-klassicheskom-stile-izyashestvo-linij-27-foto-9


divani-v-klassicheskom-stile-izyashestvo-linij-27-foto-10

Wnętrze na sofę

Często jest to sofa, która staje się kluczową postacią w pokoju: rodzinne wieczory z domami, rozmowy biznesowe z partnerami biznesowymi i zabawne przyjęcia zaczynają się od niego. Jakie opcje projektowania wnętrz oferują projektanci? Od demokratycznego do luksusowego, ale oba mają wspólne cechy.


divani-v-klassicheskom-stile-izyashestvo-linij-27-foto-11


divani-v-klassicheskom-stile-izyashestvo-linij-27-foto-12

Demokratyczne - naturalne materiały i ich dobre naśladowanie. Wykładzina podłogowa: wysokiej jakości laminat lub parkiet. Ściany: piękna tapeta z sitodrukiem i skomplikowane struktury. Sufit: stiuk z tworzywa sztucznego, dekoracyjne sufity napinane, klasyczny żyrandol z elementami kuźniczymi. Wystrój: reprodukcje obrazów, lustrzane powierzchnie, kominek.

Luksusowy - bez dodatkowych szczegółów, cicha powściągliwość. Szyk dzięki zastosowaniu drogich naturalnych materiałów. Ściany: jedwab, tkaniny o ciekawej fakturze. Podłogi: masywne deski parkietowe z cennego drewna. Okna: portiery, aksamit, zasłony, masywne zasłony. Modnym pomysłem jest szycie poszewek na poduszki z sofy z tej samej tkaniny co zasłony, podrywanie kontrastowych koronek, wstążek i pędzli do dekoracji.


divani-v-klassicheskom-stile-izyashestvo-linij-27-foto-13


divani-v-klassicheskom-stile-izyashestvo-linij-27-foto-2.jpeg">

Zestaw mebli

Uzupełnij fotel idylli w klasycznym stylu lub kilka takich wygodnych krzeseł, w zależności od liczby metrów kwadratowych w pokoju i potrzeby rekreacji. Najczęściej znajduje się zestaw mebli tapicerowanych:

  • W strefie rekreacyjnej ze stolikiem do kawy lub herbaty przed kominkiem.
  • W części jadalnej salonu.
  • W sypialni, jeśli sofa zastępuje łóżko. W takim przypadku krzesła można umieścić symetrycznie i wykorzystać jako stoliki nocne.

Symetria i parowanie są zazwyczaj charakterystyczne dla klasycznego wzornictwa. Para błyszczących kinkietów, eleganckich lamp podłogowych, wysokich wazonów, zdjęć o tym samym temacie i gamie kolorów, powtarzających się wydruków - taki zestaw sprawia, że ​​wnętrze jest bardziej solidne i kompletne, koncentrując się na prawdziwej harmonii mebli i dekoracji.


divani-v-klassicheskom-stile-izyashestvo-linij-27-foto-14


divani-v-klassicheskom-stile-izyashestvo-linij-27-foto-15

Rodzaje sof

Wspomnieliśmy już o sofie narożnej i jej konstrukcji, tutaj rozważamy opcje rozwijania i składania.


divani-v-klassicheskom-stile-izyashestvo-linij-27-foto-20


divani-v-klassicheskom-stile-izyashestvo-linij-27-foto-21

Każda z wymienionych opcji jest bezpieczna dla wykładziny podłogowej, nie zarysowuje się i nie uszkadza delikatnej powierzchni z naturalnego drewna.

Dochodzimy do tego wniosku w XXI wieku, kiedy technologia posunęła się tak daleko, że świat musiał zmienić się nie do poznania. Jednak przemysł meblarski i projektanci wnętrz ożywiają stare tradycje, zapomniane formy, dodając innowacyjne wypełnienia i nowoczesne materiały do ​​klasycznego stylu i mebli.


divani-v-klassicheskom-stile-izyashestvo-linij-27-foto-23


divani-v-klassicheskom-stile-izyashestvo-linij-27-foto-24

Inspirowane są przykładami prezentowanymi w pałacach Hermitage i na obrazach renesansu. Piękno naturalnego kamienia i cennego drewna, ręcznie robione hafty i dywany tkane z przywróconych wzorów z przeszłości i wiele innych rzeczy, które emanują ciepłem i dobrą energią. Tapicerowane meble, sofy i fotele tworzą wyjątkowy komfort, jak sto i dwieście lat temu, zachęcając do relaksu wśród miękkich poduszek.

Pin
Send
Share
Send
Send