Oświetlenie do zdjęć modułowych i lustrzanych diod LED z przełącznikiem we wnętrzu - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Iluminacja do obrazów i luster: stwórz iluzję (22 zdjęcia)

Mały szczegół, który pomoże ożywić dom i zmienić wnętrze, pomoże w tak małym detalu, jak oświetlenie obrazów i luster. Dzięki specjalnym lampom LED zapewni przytulność i rewitalizację pomieszczenia we wnętrzu. Oświetlenie ścienne zdobi obraz, a jednocześnie zwraca uwagę na jego elementy dekoracyjne. W przypadku lustra widoczność jest lepsza.Światła LED do obrazów i luster

Wiele kinkietów wyposażono w diody LED o długiej żywotności, nie nagrzewają się i zużywają niewielką ilość energii elektrycznej.

Aby wybrać wymagany model, musisz kierować się pewnymi kryteriami:

 • Dowiedz się z wyprzedzeniem, gdzie zostanie zainstalowana lampa LED i co będzie podświetlać: lustro lub zdjęcie.
 • Wybierz jasność podświetlenia. W każdym przypadku należy podejść osobno i wybrać najlepszą opcję.
 • Konieczne jest określenie poziomu miękkości światła i jego temperatury, ponieważ jest ono różne dla lustra lub obrazu.
 • Kinkiety ścienne należy połączyć z przestrzenią wewnętrzną.

Współcześni projektanci oferują również lampę LED, która może być osadzona w samym obrazie lub w lustrze.

Rodzaje oświetlenia obrazów i luster

 1. Halogen to jasne światło, które dobrze oświetla obraz lub lustro, ale robi się bardzo gorące.
 2. Świecący. Daje nieco rozproszone i miękkie światło, które jest bliskie naturalnemu.
 3. Oświetlenie żarówkami. Są one optymalnie dostosowane do oświetlenia ręcznego płótna, ale zużywają również znacznie więcej energii elektrycznej niż lampy LED, halogenowe lub świetlówki.

Każdy typ urządzenia oświetleniowego ma swoją specyfikę, którą należy wziąć pod uwagę.Obrazy LED

Obrazy LED mają wewnętrzne oświetlenie LED. Pomaga zidentyfikować poszczególne sekcje obrazu. Dzięki temu można zmienić wnętrze pomieszczenia poza pudełkiem bez naprawy.

Zalety podświetlenia LED

Główną zaletą obrazów LED jest możliwość strefowania pomieszczenia. Ale poza tym mają inne zalety:

 • Obrazy LED całkowicie zastępują urządzenie oświetleniowe. Może pełnić funkcję lampy podłogowej, lampki nocnej lub innej lampy.
 • Pomagają podświetlić lub ukryć określone obszary pokoju;
 • Nie wymagaj dużej ilości energii elektrycznej.

Oświetlenie LED może składać się z kilku girland jednocześnie i pojedynczych elementów. Oświetlenie LED pomaga podkreślić wyjątkową dekorację pomieszczenia, a także ukryć błąd. Aby to zrobić, skieruj strumień światła na dobrą część obrazu.

Kup obraz LED może być w sklepie lub na stronach sklepów internetowych, które reprezentują duży wybór takich wzorów.Modułowe obrazy z podświetleniem

Najbardziej nowoczesne i oryginalne obrazy są modułowe. Jest to kompozycja podzielona na kilka części, które się uzupełniają. Można go podzielić zarówno poziomo, jak i pionowo. Każda część obrazu jest umieszczona oddzielnie od siebie w niewielkiej odległości. Głównie obrazy modułowe są wykonywane na bazie naturalnej farbami olejnymi lub akrylowymi.

W przypadku obrazu modułowego można tworzyć podświetlenie, a także normalne. Najważniejsze, aby wybrać oryginalną lampę o odpowiednim kącie oświetlenia.

Wykorzystanie podświetlenia dla zdjęć

Jeśli obraz jest przymocowany do ściany, zaleca się zakup lampy, która zostanie zamontowana na ścianie nad obrazem. Może korzystać z różnych rodzajów żarówek: halogenowych, LED lub fluorescencyjnych.

Czasami w domu używane jest oświetlenie wnętrza dla zdjęć z przełącznikiem. Może być dołączony w razie potrzeby. Oszczędza to energię i nie ma potrzeby obawiać się, że farba zniknie na płótnie.

Lampy do obrazów nie mają wielkiej różnorodności w projektowaniu i konstrukcji. Jest to uzasadnione faktem, że służą one tylko jako oświetlenie pomocnicze. Ale światło samej lampy powinno zwrócić uwagę na obraz, a nie na siebie.

Funkcje oświetlenia

Niektórym rodzajom lamp nie wolno podświetlać obrazów, w tym:

 • Ultraviolet. Dzięki swemu światłu rozpadają się cząsteczki farb i płócien, dlatego obraz ulegnie pogorszeniu.
 • Podczerwień. Podczas ogrzewania na płótnie farby zanikają i stają się matowe.

Dlatego obrazy są przymocowane do ścian, aby nie dostały światła słonecznego. Aby je podświetlić, używane jest tylko podświetlenie, które jest do tego przeznaczone.

Jak dokonać właściwego wyboru?

Istnieje kilka sposobów na dokonanie właściwego wyboru:

 1. Kup ramkę z wbudowanym oświetleniem.
 2. Oddzielnie kup lampy LED i zamocuj je na obwodzie zdjęcia lub w niektórych miejscach.

Pierwsza opcja jest znacznie prostsza. Druga daje możliwość pokazania wyobraźni. W tym przypadku najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że nie można używać bardzo gorących lamp.Do projektowania luster podświetlanych najczęściej używa się klasycznej lampy punktowej lub taśmy LED LED. Dzięki temu oświetleniu lustro będzie się świecić i pojawi się mała atrakcja wnętrza.Wielu producentów zaczęło produkować obrazy i lustra z wewnętrznym oświetleniem. Jest wbudowany w środek i ma przełącznik. Z tego powodu obrazy i lustra nie boją się mokrych pomieszczeń, a przełącznik pozwala na użycie podświetlenia według potrzeb.