Kanapy kątowe i fotele w stylu High Tech - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Nowoczesne sofy: nowoczesny dom (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Pojawiające się na przełomie tysiącleci, pod koniec lat 70. XX wieku, high-tech szybko zyskało popularność. Jego nazwa pochodzi od angielskich słów high i technology, co oznacza „high technology”. Jaka powinna być kanapa i inne meble tapicerowane, aby odnieść się do tego stylu? Zrozumiemy bardziej szczegółowo.


divani-haj-tek-visokie-tehnologii-doma-21-foto


divani-haj-tek-visokie-tehnologii-doma-21-foto-2

Jak wygląda hi-tech?

High-tech to całkowite zaprzeczenie tradycji, szacunek dla osiągnięć wszelkiej sztuki mebli o dowolnym stylu i trendach. Nie myli się z niczym innym, tylko przy minimalizmie krawędź jest niestabilna i nieokreślona.


divani-haj-tek-visokie-tehnologii-doma-21-foto-4


divani-haj-tek-visokie-tehnologii-doma-21-foto-5

Sofy, ale nie tylko

Znany hi-tech styl wyposażenia to monochromatyczne, przekształcalne zagłówki, chowane elementy, geometryczne kształty, metalowe lub chromowane elementy wyposażenia, odporność na zużycie.

Sofy w stylu high-tech uosabiają trzy „E” tego stylu: ergonomię, ekstrawagancję, estetykę. Tradycyjnie solidne, w tym przykładzie wykonania są kompaktowe, lekkie, eleganckie na zewnątrz. Większość z nich ma niezwykłe, niespotykane formy i futurystyczny design. Takie sofy, takie jak krzesła, nie można nazwać przytulnymi, ale są bardzo wygodne dzięki ergonomicznemu kształtowi siedzeń i materacy ortopedycznych.

W przypadku gładkiej tapicerki najczęściej używane są szare, białe, czarne, metalowe, beżowe i czerwone. Materiał w stylu hi-tech to naturalna lub sztuczna skóra, grube tkaniny, czasem szyte metaliczną nicią, z wykończeniem fluorescencyjnym. Są trwałe, hipoalergiczne, nie blakną na słońcu, nie wymagają specjalnej opieki.


divani-haj-tek-visokie-tehnologii-doma-21-foto-8


divani-haj-tek-visokie-tehnologii-doma-21-foto-9

W małych wnętrzach rozsądne rozwiązanie - narożne sofy. Jeśli są zbyt duże, wybierz transformator lub zbuduj. Wysuwane modele są wbudowane w ścianę, szafkę, stół.

Według projektantów fioletowa sofa z chromowanymi nogami jest idealna do wnętrza. Dopuszcza się dekorowanie kilku kwadratowych poduszek tego samego rozmiaru w kolorze tapicerki.

Opracowano projekty, w których nowoczesne sofy są częścią innych elementów mebli: ścian lub podłóg, z mechanizmami sprytnymi lub napędami elektrycznymi, które przekształcają je nie do poznania.

Krzesło high-tech prawie zawsze nie ma innej zewnętrznej prostoty. Niezwykły design i materiały sprawiają, że wygląda jak coś niewyobrażalnego. Z reguły ma niskie dopasowanie, chromowane nogi i podłokietniki, części stalowe.

Oto typowa elektronika, która pozwala automatycznie regulować nachylenie oparcia i podłokietników, w tym podgrzewane fotele lub wibracyjny masażer.


divani-haj-tek-visokie-tehnologii-doma-21-foto-11


divani-haj-tek-visokie-tehnologii-doma-21-foto-12

Kreatywna współpraca projektantów z projektantami stworzyła ekstrawaganckie modyfikacje krzesła w stylu high-tech. Oto tylko niektóre z nich:

 • Solarium Właściwe byłoby umieszczenie go przed telewizorem.
 • Z odpinaną otomaną, w której możesz usiąść lub postawić na nogi.
 • Kołysanie. Wynaleziono nawet model koncepcyjny, który może wytwarzać energię elektryczną dla lampy, która jest tam dostosowywana z powodu ruchu (tj. Kołysania).
 • Sonic Chair. Stylowy rozwój dla melomanów. Głośniki wewnątrz są uporządkowane według wszystkich zasad, więc muzyka brzmi tak czysto, jak to możliwe.
 • Stół jadalny. Składana biała, przestrzeń w kształcie kapsuły. Po otwarciu zamienia się w stół z krzesłami i oświetleniem.
 • Biblioteka. Książki znajdują się pod siedzeniem i za oparciem krzesła.

Wysokie technologie meblowe są pożądane w biurach. Sztuczna lub oryginalna skóra, chromowane podłokietniki, polerowane aluminium uzupełniają techniczne udogodnienia. Nawet w najprostszej wersji, wysokość, kąt oparcia, położenie podłokietników są regulowane.


divani-haj-tek-visokie-tehnologii-doma-21-foto-13


divani-haj-tek-visokie-tehnologii-doma-21-foto-14


divani-haj-tek-visokie-tehnologii-doma-21-foto-15

High Tech Dreams

W każdej sypialni głównym przedmiotem jest łóżko. W zaawansowanych technologiach cała sytuacja może składać się tylko z niej i pary stolików nocnych. Ale każdy obiekt jest wielofunkcyjny: geometrycznie czyste łóżko zmienia kształt, głowa ma regulowaną wysokość, a kciuki mogą się z nim łączyć.

Jest wbudowany w ścianę, dzięki czemu w razie potrzeby można go łatwo popchnąć lub złożyć. Zamiast wystroju, nietypowy design (na przykład łóżko na prowadnicach) oraz wykończenie ze skóry lub błyszczącego lakieru.


divani-haj-tek-visokie-tehnologii-doma-21-foto-16


divani-haj-tek-visokie-tehnologii-doma-21-foto-17

Łóżko w wersji high-tech może być proste w formie, na „miękkich” nogach lub oryginalne w konstrukcji, wykonaniu, skomplikowane i technologiczne. Istnieje kilka popularnych modyfikacji:

 • Laconism. Wersja budżetowa z geometrycznie prostą podstawą i tym samym rodzajem małego wezgłowia, z niskimi nogami.
 • Fly lub Hover. Nogi w postaci metalowych prętów odróżniają się dopiero po dokładnym zbadaniu, dlatego wydaje się, że łóżko nie dotyka podłogi. Efekt wzmacnia taśmę LED na obwodzie.
 • Monolit Brak nóg zamienia go w podium na pościel.
 • Shell Podstawa w postaci baldachimu, to czasza czaszy. Możliwości produkcyjne dodają światła pod nim.
 • Koło Umieszczony na niewielkiej podstawie, zadowoli koneserów i koneserów swoim futurystycznym charakterem.
 • Z baldachimem na metalowych stojakach. Model dla romantycznych natur.
 • Gładkie wezgłowie. Kosztowna opcja z zagłówkiem, niepostrzeżenie przechodząca w podstawę. To futur.

Łóżko może być częścią systemu modułowego z szafkami nocnymi lub innymi przedmiotami znajdującymi się w pobliżu lub nad zagłówkiem.


divani-haj-tek-visokie-tehnologii-doma-21-foto-18


divani-haj-tek-visokie-tehnologii-doma-21-foto.jpeg">

Meble w stylu high-tech wybierane są przez młodych pragmatyków - mieszkańców megalopoli, którzy wiedzą, czego chcą od życia. Jest dla każdego, kto żyje w przyspieszonym rytmie, docenia wygodę i funkcjonalność „wszystko w jednym”.


divani-haj-tek-visokie-tehnologii-doma-21-foto-19


divani-haj-tek-visokie-tehnologii-doma-21-foto-20

Pin
Send
Share
Send
Send