Kanapy kątowe i fotele w stylu High Tech - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Nowoczesne sofy: nowoczesny dom (21 zdjęć)

Pojawiające się na przełomie tysiącleci, pod koniec lat 70. XX wieku, high-tech szybko zyskało popularność. Jego nazwa pochodzi od angielskich słów high i technology, co oznacza „high technology”. Jaka powinna być kanapa i inne meble tapicerowane, aby odnieść się do tego stylu? Zrozumiemy bardziej szczegółowo.Jak wygląda hi-tech?

High-tech to całkowite zaprzeczenie tradycji, szacunek dla osiągnięć wszelkiej sztuki mebli o dowolnym stylu i trendach. Nie myli się z niczym innym, tylko przy minimalizmie krawędź jest niestabilna i nieokreślona.

Sterylne wnętrza są skrzyżowaniem walizki z pojazdem kosmicznym i laboratorium naukowego. Hi-tech jest rozpoznawany przez kilka znaczników stylu:

 • proste, surowe, proste lub gładkie linie;
 • metalowe, syntetyczne, szklane;
 • błyszczące lub chromowane części, które poprawiają podświetlenie;
 • brak pretensjonalności, objętości, ciężkości, jakiegokolwiek wystroju;
 • powściągliwy kolor w jednym odcieniu (czarny, biały, srebrny, stalowy).

Bardzo ograniczone i tylko w oryginalnej, nieprzetworzonej formie dozwolone jest drzewo. Jasny kolor jest mile widziany, ale także w postaci dawki, w postaci pojedynczych plam, ożywiających monochromatyczne tło. Najczęściej centrum atrakcji w salonie, na poddaszu lub we wnętrzu studia to sofa lub krzesła.Sofy, ale nie tylko

Znany hi-tech styl wyposażenia to monochromatyczne, przekształcalne zagłówki, chowane elementy, geometryczne kształty, metalowe lub chromowane elementy wyposażenia, odporność na zużycie.

Sofy w stylu high-tech uosabiają trzy „E” tego stylu: ergonomię, ekstrawagancję, estetykę. Tradycyjnie solidne, w tym przykładzie wykonania są kompaktowe, lekkie, eleganckie na zewnątrz. Większość z nich ma niezwykłe, niespotykane formy i futurystyczny design. Takie sofy, takie jak krzesła, nie można nazwać przytulnymi, ale są bardzo wygodne dzięki ergonomicznemu kształtowi siedzeń i materacy ortopedycznych.

W przypadku gładkiej tapicerki najczęściej używane są szare, białe, czarne, metalowe, beżowe i czerwone. Materiał w stylu hi-tech to naturalna lub sztuczna skóra, grube tkaniny, czasem szyte metaliczną nicią, z wykończeniem fluorescencyjnym. Są trwałe, hipoalergiczne, nie blakną na słońcu, nie wymagają specjalnej opieki.

Obowiązkowe metalowe wstawki po bokach lub w innych miejscach sofy, chromowana widoczna część ramy i te same nogi.

Zgodnie z konfiguracją sofy są proste, kanciaste, w postaci liter „G” i „P”. Głodny nowości wybierz okrąg lub półokrąg. Modele o stałych rozmiarach są zazwyczaj modułowe: ich sekcje można zamieniać lub przenosić.

Ambicje nie ograniczają się do wyglądu - najważniejsze jest ukrycie super funkcjonalnego farszu. Nowoczesne sofy mogą być nie tylko „krzesłem” lub „łóżkiem”, ale mogą być rozkładane na pół lub na kanapie. Dla sybarytów, którzy nie przejmują się dodatkowymi gestami, innowacje są dołączane do zestawu opcji:

 • wbudowany masażer, centrum muzyczne, światła LED;
 • pilot zdalnego sterowania (w tym z systemu „inteligentnego domu” i do rozkładania samej sofy);
 • bar;
 • przegroda na piloty, gazety, inne rzeczy;
 • stół przesuwny.W małych wnętrzach rozsądne rozwiązanie - narożne sofy. Jeśli są zbyt duże, wybierz transformator lub zbuduj. Wysuwane modele są wbudowane w ścianę, szafkę, stół.

Według projektantów fioletowa sofa z chromowanymi nogami jest idealna do wnętrza. Dopuszcza się dekorowanie kilku kwadratowych poduszek tego samego rozmiaru w kolorze tapicerki.

Opracowano projekty, w których nowoczesne sofy są częścią innych elementów mebli: ścian lub podłóg, z mechanizmami sprytnymi lub napędami elektrycznymi, które przekształcają je nie do poznania.

Fotele na każdą prośbę

Krzesło high-tech prawie zawsze nie ma innej zewnętrznej prostoty. Niezwykły design i materiały sprawiają, że wygląda jak coś niewyobrażalnego. Z reguły ma niskie dopasowanie, chromowane nogi i podłokietniki, części stalowe.

Oto typowa elektronika, która pozwala automatycznie regulować nachylenie oparcia i podłokietników, w tym podgrzewane fotele lub wibracyjny masażer.Kreatywna współpraca projektantów z projektantami stworzyła ekstrawaganckie modyfikacje krzesła w stylu high-tech. Oto tylko niektóre z nich:

 • Solarium Właściwe byłoby umieszczenie go przed telewizorem.
 • Z odpinaną otomaną, w której możesz usiąść lub postawić na nogi.
 • Kołysanie. Wynaleziono nawet model koncepcyjny, który może wytwarzać energię elektryczną dla lampy, która jest tam dostosowywana z powodu ruchu (tj. Kołysania).
 • Sonic Chair. Stylowy rozwój dla melomanów. Głośniki wewnątrz są uporządkowane według wszystkich zasad, więc muzyka brzmi tak czysto, jak to możliwe.
 • Stół jadalny. Składana biała, przestrzeń w kształcie kapsuły. Po otwarciu zamienia się w stół z krzesłami i oświetleniem.
 • Biblioteka. Książki znajdują się pod siedzeniem i za oparciem krzesła.

Wysokie technologie meblowe są pożądane w biurach. Sztuczna lub oryginalna skóra, chromowane podłokietniki, polerowane aluminium uzupełniają techniczne udogodnienia. Nawet w najprostszej wersji, wysokość, kąt oparcia, położenie podłokietników są regulowane.
High Tech Dreams

W każdej sypialni głównym przedmiotem jest łóżko. W zaawansowanych technologiach cała sytuacja może składać się tylko z niej i pary stolików nocnych. Ale każdy obiekt jest wielofunkcyjny: geometrycznie czyste łóżko zmienia kształt, głowa ma regulowaną wysokość, a kciuki mogą się z nim łączyć.

Jest wbudowany w ścianę, dzięki czemu w razie potrzeby można go łatwo popchnąć lub złożyć. Zamiast wystroju, nietypowy design (na przykład łóżko na prowadnicach) oraz wykończenie ze skóry lub błyszczącego lakieru.Łóżko w wersji high-tech może być proste w formie, na „miękkich” nogach lub oryginalne w konstrukcji, wykonaniu, skomplikowane i technologiczne. Istnieje kilka popularnych modyfikacji:

 • Laconism. Wersja budżetowa z geometrycznie prostą podstawą i tym samym rodzajem małego wezgłowia, z niskimi nogami.
 • Fly lub Hover. Nogi w postaci metalowych prętów odróżniają się dopiero po dokładnym zbadaniu, dlatego wydaje się, że łóżko nie dotyka podłogi. Efekt wzmacnia taśmę LED na obwodzie.
 • Monolit Brak nóg zamienia go w podium na pościel.
 • Shell Podstawa w postaci baldachimu, to czasza czaszy. Możliwości produkcyjne dodają światła pod nim.
 • Koło Umieszczony na niewielkiej podstawie, zadowoli koneserów i koneserów swoim futurystycznym charakterem.
 • Z baldachimem na metalowych stojakach. Model dla romantycznych natur.
 • Gładkie wezgłowie. Kosztowna opcja z zagłówkiem, niepostrzeżenie przechodząca w podstawę. To futur.

Łóżko może być częścią systemu modułowego z szafkami nocnymi lub innymi przedmiotami znajdującymi się w pobliżu lub nad zagłówkiem.Meble w stylu high-tech wybierane są przez młodych pragmatyków - mieszkańców megalopoli, którzy wiedzą, czego chcą od życia. Jest dla każdego, kto żyje w przyspieszonym rytmie, docenia wygodę i funkcjonalność „wszystko w jednym”.