Panoramiczne przeszklenia balkonów i loggii z ociepleniem w mieszkaniu Chruszczowka, projekt i wykończenie - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Panoramiczny balkon we wnętrzu: spójrz na miasto z innej perspektywy (22 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Dziś panoramiczne przeszklenia balkonu są na najwyższym poziomie. Architekci opracowali ogromną liczbę projektów z różnymi rozwiązaniami projektowymi. Konstrukcja balkonu i loggii nie pozostały na boku, ponieważ dokonane zmiany często prowadzą do tego, że stają się one dodatkowym obszarem i częścią mieszkania (domu). Ta technologia szklenia pozwala jednocześnie dekorować elewację budynku i uczynić przestrzeń mieszkalną tak przytulną i komfortową, jak to możliwe.


panoramnij-balkon-v-interere-vzglyani-na-gorod-pod-drugim-uglom-22-foto


panoramnij-balkon-v-interere-vzglyani-na-gorod-pod-drugim-uglom-22-foto-2

Zalety nowej technologii aranżacji balkonów

W technologii panoramicznej jest wiele pozytywnych aspektów, ale warto podkreślić te najbardziej podstawowe, które przyciągają uwagę i usuwają kwestię wyboru metody szklenia. Każdy, kto wybierze balkon z panoramicznymi oknami, może liczyć na:

  • Możliwość podziwiania pięknego widoku z okna niezależnie od pogody.
  • Rozwiązywanie problemu naturalnego oświetlenia. Jest to bardzo ważne, gdy w pomieszczeniu nie ma wystarczającej ilości światła ulicznego.
  • Obecność dodatkowej przestrzeni, którą tworzy kompaktowa konstrukcja szkła, nie zajmuje dużo miejsca. Rama jest przymocowana do płyt podłogowych na górze i na dole.
  • Obniżenie kosztów zużycia energii elektrycznej na oświetlenie.
  • Prezentacyjny balkon panoramiczny i doskonała estetyka. Pierwotnie wygląda zarówno z zewnątrz domu, jak i od wewnątrz.
  • Niezawodność całego systemu szklenia pomimo dużej powierzchni systemu.
  • Wybór optymalnej opcji projektowej, która spełnia wymagania i wymagania właściciela mieszkania (domu).

Wybierając panoramiczne przeszklenie balkonu, konieczne jest powierzenie wykonywania tej pracy profesjonalistom, którzy mają doświadczenie w tej dziedzinie. Dlatego należy dokładnie rozważyć poszukiwanie firmy, która może zrealizować Państwa plany, a tym samym wszystkie zalety uniwersalnego systemu okiennego.

Biorąc pod uwagę, że panoramiczne okna zajmują całe otwarcie balkonu, a teren ogrodzony solidnym szkłem ma dobre oświetlenie, należy zwrócić szczególną uwagę na wybór stylu wnętrza i rozwiązania projektowego.

Ta część mieszkania nie ma zastosowania do przestrzeni życiowej i ma swoje własne cechy. Wskazane jest opracowanie kilku opcji projektu i wybranie najlepszego, który zostanie w pełni połączony z systemem okien i nie będzie sprzeczny z życzeniem właściciela.


panoramnij-balkon-v-interere-vzglyani-na-gorod-pod-drugim-uglom-22-foto-5


panoramnij-balkon-v-interere-vzglyani-na-gorod-pod-drugim-uglom-22-foto-6

Ponieważ kolorystyka i wygląd będą zależały od tego, jak wygodnie i przytulnie będzie się znajdować na balkonie lub loggii. Na etapie projektowania balkonu można wybrać materiały wykończeniowe i podłogowe. Dobry zasięg na rynku jest bardzo duży. Jaką paletę kolorów wybrać na balkonie, każdy właściciel decyduje samodzielnie lub konsultuje się z ekspertami.

Wadą starych domów jest nie tylko niewielka powierzchnia pomieszczeń, ale także niewystarczający dostęp do światła ulicznego. Dlatego, po zainstalowaniu panoramicznych okien, możesz nagle pozbyć się tych dwóch problemów raz na zawsze. Dzięki technologii panoramicznej przeszklenie balkonu w Chruszczowie będzie najbardziej praktyczne i odpowiednie, ponieważ całkowicie przekształca obszar poza mieszkalny poza samym mieszkaniem.


panoramnij-balkon-v-interere-vzglyani-na-gorod-pod-drugim-uglom-22-foto-9


panoramnij-balkon-v-interere-vzglyani-na-gorod-pod-drugim-uglom-22-foto-10

Przy podejmowaniu takiej decyzji należy być przygotowanym na fakt, że pociąga to za sobą całkowitą przebudowę i remont. Pomimo wysokich kosztów, których wymaga taka technologia, jest to jedna ze skutecznych opcji aranżacji balkonów i loggii. W wyniku takich zmian, z małego, niewygodnego i często spiętrzonego balkonu, otrzymasz elegancki kącik wypoczynkowy, gabinet, warsztat domowy, bibliotekę lub ogród zimowy.


panoramnij-balkon-v-interere-vzglyani-na-gorod-pod-drugim-uglom-22-foto-11


panoramnij-balkon-v-interere-vzglyani-na-gorod-pod-drugim-uglom-22-foto-12


panoramnij-balkon-v-interere-vzglyani-na-gorod-pod-drugim-uglom-22-foto-13

Układ i izolacja

Aby jednak korzystać z dodatkowej przestrzeni przez cały rok, konieczne będzie zaizolowanie sufitu i podłogi. W tym celu kupowany jest nowoczesny materiał izolacyjny (istnieje szeroki wybór na rynku budowlanym). Instalacja systemu grzewczego nie będzie zbędna: jedna z opcji może być opcją elektryczną - „ciepła podłoga”.


panoramnij-balkon-v-interere-vzglyani-na-gorod-pod-drugim-uglom-22-foto-14


panoramnij-balkon-v-interere-vzglyani-na-gorod-pod-drugim-uglom-22-foto-15

Wykonaj izolację podłogi i sufitu mogą być różne materiały. Najlepiej nadaje się do wykonania:

  • Polyfoam, w tym dekoracyjne z wzorami na suficie.
  • Wełna mineralna.

Taka izolacja jest lekka, więc płyta balkonowa nie będzie cięższa. Jako najwyższej podłogi stosuje się trwałą płytę wiórową, która rozprowadza linoleum lub laminat. Jeśli „ciepła podłoga” pasuje, górna warstwa będzie granitowa.


panoramnij-balkon-v-interere-vzglyani-na-gorod-pod-drugim-uglom-22-foto-16


panoramnij-balkon-v-interere-vzglyani-na-gorod-pod-drugim-uglom-22-foto-17

Materiały wykończeniowe

Przy wyborze materiałów wykończeniowych należy wziąć pod uwagę dobre oświetlenie obszaru i wnikanie bezpośrednich promieni słońca (jeśli strona jest słoneczna). Dlatego przy wyborze należy zwrócić uwagę na takie cechy, jak odporność na blaknięcie i przyjazność dla środowiska. Aby zabezpieczyć się przed bezpośrednimi promieniami, w okresie letnim panoramiczne przeszklenia balkonu można wyposażyć w rolety lub zasłony zaciemniające zamontowane nad oknami do płyty betonowej.


panoramnij-balkon-v-interere-vzglyani-na-gorod-pod-drugim-uglom-22-foto-18


panoramnij-balkon-v-interere-vzglyani-na-gorod-pod-drugim-uglom-22-foto-19

Na balkonie, silnie oświetlonym słońcem, nie powinieneś używać jasnych odcieni, ponieważ zapewni to jeszcze większą jasność i nie będzie normalnego postrzegania. Kontrast stworzy ciemniejsze kolory, które mogą być zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Możesz użyć kombinacji, która nada wnętrzu oryginalności i wyjątkowości.


panoramnij-balkon-v-interere-vzglyani-na-gorod-pod-drugim-uglom-22-foto-20


panoramnij-balkon-v-interere-vzglyani-na-gorod-pod-drugim-uglom-22-foto-21

To, co powinno być panoramicznym balkonem, decyduje tylko właściciel, ale jeśli trudno jest znaleźć rozwiązanie samodzielnie, specjaliści zawsze przychodzą na ratunek i opracowują projekt zgodnie ze wszystkimi wymaganiami i życzeniami klienta. Ponadto wykonają wszystkie obliczenia dotyczące ilości materiałów, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze bez konieczności ich zbędnego. Wykończenie balkonu można wykonać ręcznie, ale profesjonalne naprawy będą trwały znacznie dłużej. Eksperci wiedzą o wszystkich niuansach nieznanych zwykłym ludziom, którzy nie posiadają takich umiejętności i umiejętności.

Pin
Send
Share
Send
Send