Wystrój drzwi Interroom Old and Entrance z własnymi rękami, dekoracja z ozdobnym kamieniem i płynną tapetą, pomysły projektowe dla szaf i otworów - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Dekor drzwi: popularne i oryginalne (22 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Wnętrze pokoju powinno być piękne. Jeśli jakaś część nie pasuje do ogólnej idei, projekt może zostać zepsuty. Dlatego nie należy pozbawiać uwagi drzwi, ponieważ są one również ważnym elementem wnętrza. Jeśli ich wygląd jest nieestetyczny lub nie spełnia podstawowej koncepcji, możesz użyć dekoru.


dekor-dveri-populyarnie-i-originalnie-sposobi-22-foto


dekor-dveri-populyarnie-i-originalnie-sposobi-22-foto-2

Drzwi w mieszkaniu lub domu spełniają dwie główne funkcje. Pierwszą funkcją jest oddzielenie sąsiednich pomieszczeń. Druga funkcja niesie ze sobą rolę dekoracyjną, z jej pomocą ustala się ogólne otoczenie. Od zewnętrznego stanu drzwi zależy ogólny plan pomieszczenia. Jeśli chcesz odświeżyć sytuację w domu, zorganizowanie globalnej naprawy jest absolutnie zbędne, wystarczy zastąpić lub udekorować stare drzwi.

Aby poprawić lub przekształcić wygląd drzwi własnymi rękami, można skorzystać z różnych metod. Istnieją sposoby, które wymagają zainwestowania znacznych kosztów pracy i czasu, a istnieją metody, które pomogą przekształcić przestrzeń w krótkim czasie. Rozważ najpopularniejsze opcje zdobienia drzwi.

Przy użyciu zwykłej farby do dekoracji drzwi

Aby drzwi były jak najbardziej zbliżone do idei projektowej, możliwe jest wykonanie dekoracyjnej kolorystyki. Niezwykle ważne jest, aby materiał lakierniczy pasował do ogólnego koloru mebli, ścian, zasłon itp. Wybór zdjęcia najlepiej zrobić z wyprzedzeniem. Kombinacje kilku kolorów wyglądają bardzo imponująco. Farbę można nakładać na różne sposoby. Możesz użyć pędzla, gąbki, wałka itp.

Zastosuj wzór o różnej złożoności, używając szablonu do dekoracji. Jednocześnie umiejętności artysty są opcjonalne. Dostępne kolory powinny odpowiadać ogólnemu kolorowi pomieszczenia.

Technologia dekoracji odbywa się w kilku warstwach. Każda warstwa jest nakładana po wyschnięciu drugiej. Jeśli nie lubisz bawić się farbą, wystarczy pomalować listwy w kontrastowym kolorze. Ten wystrój wnętrz drzwi nie zajmuje dużo czasu.


dekor-dveri-populyarnie-i-originalnie-sposobi-22-foto-5


dekor-dveri-populyarnie-i-originalnie-sposobi-22-foto-6


dekor-dveri-populyarnie-i-originalnie-sposobi-22-foto-7

Dekorowanie drzwi szkłem

Jeśli masz drzwi w pokoju z przezroczystym szkłem, a następnie zmieniasz je na nowe matowe wykończenie, możesz nadać pomieszczeniu wyjątkowy komfort. Szkło można łatwo i szybko uczynić nieprzezroczystym, stosując mieszaninę ciekłego szkła i stopionej kredy. Aby wykonać tę pracę, drzwi muszą zostać usunięte z zawiasów. Szkło przed nałożeniem mieszanki należy oczyścić ze smaru i plam.

Wystrój drzwi z wykorzystaniem mozaiki drewnianej

Jest przymocowany do kleju stolarskiego. Z pomocą drewna na powierzchni drzwi możesz stworzyć skomplikowany wzór. Jeśli rysunek jest skomplikowany, potrzebny będzie duży wysiłek. Aby uzupełnić mozaikę, należy usunąć drzwi z zawiasów, umieścić rysunek za pomocą kalki, wyciąć drewniane elementy wyrzynarką i naprawić. Po sklejeniu wzór będzie musiał być trzymany pod obciążeniem, aby uzyskać maksymalną przyczepność. Następnie rysunek jest przetwarzany przez drobnoziarnisty papier ścierny.


dekor-dveri-populyarnie-i-originalnie-sposobi-22-foto-8


dekor-dveri-populyarnie-i-originalnie-sposobi-22-foto.jpeg">

Tapeta dekoracyjna

Jest to najbardziej popularny i ekonomiczny sposób na wystrój. Tapetę z tkaniny należy zaimpregnować specjalnym klejem. Jest zamontowany na powierzchni wolnej od brudu. Konieczne jest wygładzenie płótna do środka i wokół krawędzi. Wyglądają bardzo efektownie na tapecie skrzydła. Możesz również użyć płynnej tapety.

Wystrój jest w mocy „decoupage”

Ten typ projektu wygląda stylowo i elegancko. Z różnych obrazów tworzył pojedynczy obraz. W razie potrzeby poszczególne obszary mogą zabarwić lub przyciąć. Na rysunku po zakończeniu prac nakłada się pokrycie farbą i lakierem.

Wykorzystanie malarstwa witrażowego

Wysokiej jakości malarstwo witrażowe pomoże skutecznie i dramatycznie zmienić przestrzeń. Ta opcja wykańczania jest dość trudna, ale możesz ją łatwo wykonać, jeśli znasz niuanse. Obraz jest nakładany za pomocą specjalnych farb witrażowych.


dekor-dveri-populyarnie-i-originalnie-sposobi-22-foto-9


dekor-dveri-populyarnie-i-originalnie-sposobi-22-foto-10

Dekorowanie przy użyciu tekstyliów

Wybór tkanin różni się w szerokim zakresie. Jeśli materiał jest luźny, jego krawędzie muszą zostać przetworzone. Wymagany jest wysokiej jakości klej. Z pomocą tkaniny możesz ozdobić popularną techniką patchworkową. Drzwi w tym przypadku są klejone z małych kawałków tkaniny. Na granicy trzeba naprawić płaską listwę.

Wystrój za pomocą starych map geograficznych lub plakatów

Zasada pracy z tą techniką jest taka sama jak z tapetą.


dekor-dveri-populyarnie-i-originalnie-sposobi-22-foto-11


dekor-dveri-populyarnie-i-originalnie-sposobi-22-foto-12

Wystrój z naklejkami

Jeśli masz mało czasu lub szukasz najłatwiejszego i najtańszego sposobu, to dekorowanie drzwi za pomocą winylowych naklejek jest doskonałym rozwiązaniem. Istnieje wiele pomysłów na taki wystrój. Naklejki są wysokiej jakości i będą działać przez długi czas.

Oryginalne sposoby ozdabiania frontowych drzwi

Czasami drzwi wejściowe wyglądają nieatrakcyjnie i istnieje potrzeba przekształcenia drzwi. W tej kwestii możesz wyrazić swoją wyobraźnię. Najważniejsze jest, aby nie zapomnieć o poczuciu proporcji. Chociaż pod pewnymi warunkami pretensjonalność wygląda również stylowo. Stare drzwi możesz ozdobić własnymi rękami.

Drzwi bez drzwi mają wiele zalet. Pomagają wizualnie zwiększyć przestrzeń, poprawić wentylację w powieszeniu i usprawnić obsługę mieszkania lub domu. Drzwi bez drzwi są często używane do łączenia balkonu z salonem.

Projekt drzwi tego typu można wykonać na różne sposoby. Szeroko stosowany panel z tworzywa sztucznego. Może imitować różne inne materiały - drewno, kamień dekoracyjny, metal itp. Kamienne panele wyglądają elegancko i szlachetnie, a drewno wypełnia przestrzeń ciepłem i komfortem.

Pin
Send
Share
Send
Send