Wystrój i dekoracja świec własnymi rękami - Dom i styl - 2020
Dom i styl

DIY świecznik: oryginalne pomysły (55 zdjęć)

Indywidualność jest zawsze mile widziana zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Ręcznie robione rzeczy wypełniają pokój specjalnym komfortem. Świece to doskonały mebel i wspaniała pamiątka, którą można zaprezentować na każdą okazję. Dziś świeca jest atrybutem świętowania, święta, romansu. Pod wrażeniem delikatnego światła przyjemnie jest organizować zarówno romantyczne wieczory, jak i uroczyste imprezy.Świeca jest oryginalnym elementem dekoracyjnym. Z jego pomocą możesz zmienić przestrzeń. Jeśli używasz świec zapachowych, mogą stać się narzędziem psychoterapeutycznym.Świeca z gotowym wystrojem jest znacznie droższa niż zwykle. Nie musisz przepłacać. Możesz ozdobić świece własnymi rękami. Świeca, ozdobiona własnymi rękami, będzie idealnym rozwiązaniem na prezent. Kiedy otrzymasz taką prezentację, osoba poczuje ciepło twoich rąk i będzie cieszyć się ciepłym światłem później.


Przy pomocy świec możesz udekorować nawet najskromniejsze meble, bez wysiłku, aby podkreślić kolorystykę mieszkania lub domu. Dekor świecy jest ciekawą czynnością, która nie zajmuje dużo czasu, ale przynosi doskonałe rezultaty.Pomysły na dekorację

Obecnie istnieje wiele pomysłów, które można wykorzystać do dekoracji. Rozważ najpopularniejsze opcje:

 • Dekoracja kredą. Ta metoda jest najmniej dokładna, ale skuteczna. Na szczycie świecy musisz stopić kredę. Użyj kredy o różnych kolorach.
 • Tłoczenie świec. Ta metoda jest prosta i oryginalna. Świeca musi być czysta. Konieczne jest przetarcie go alkoholem. Farba akrylowa jest nakładana na arkusz papieru woskowego. Stempel zanurza się w farbie i ustawia atramentem do góry. Świeca jest wymagana do powolnego toczenia się po znaczku. Stempel powinien wyschnąć przez 20 minut.
 • Koronkowa garderoba. Świeca jest ogrzewana suszarką do włosów. Jest to konieczne, aby wosk był miękki. Bierzemy sznurek i delikatnie wciskamy go w wosk. Możliwe jest naciśnięcie koronki w formie dowolnego wzoru. Możesz nacisnąć sznurek za pomocą specjalnego noża papierowego.
 • Dekorowanie za pomocą szpilek lub szpilek. Ta metoda dekoracji jest prosta i nie zajmuje dużo czasu. Płyty i guziki w różnych kolorach są delikatnie wkładane do wosku w formie geometrycznych kształtów, kolorów, liter. Możesz zrobić prostą ramkę na dolnej podstawie.
 • Dekoracja za pomocą małych foremek do ciastek. Formę ostrożnie wbija się małym młotkiem w wosk 1,25 cm. Tak więc na świecach pozostaje mały wzór.
 • Wykorzystanie kwiatów, ziół. Klej, który jest niepalny, nakłada się na trawę lub kwiaty. Możesz więc tworzyć różnorodne spektakularne zdjęcia.
 • Cukierki do dekoracji świec. Ta metoda jest jedną z najłatwiejszych. Aby stworzyć różnorodne kompozycje, potrzebujesz cukierków, pałeczek cynamonu i innych słodyczy. Są one mocowane na taśmie dwustronnej.
 • Wstążka do dekoracji świecy. Ta metoda dekoracji nie zajmuje dużo czasu. Będziesz potrzebował taśmy i kleju.
 • Dekoracja papierowa. Może to być technika decoupage, drukowanie zdjęć itp.
 • Powlekanie dżetów woskowych, cekinów, piasku. Świeca jest pokryta klejem. Dekoracyjny materiał wylewa się na talerz lub blachę do pieczenia. Świeca musi jeździć po niej ze wszystkich stron. Poczekaj, aż materiał wyschnie.
 • Tworzenie własnego projektu z bibuły. Musisz wziąć białą bibułkę i narysować na niej wzór. Trzymaj papier na świecy. Dodatkowo świeca jest ogrzewana suszarką do włosów przez 45 sekund. Następnie papier jest usuwany i rysunek jest gotowy.
Należy pamiętać, że podczas tworzenia zdjęcia należy przestrzegać środków ostrożności. Zwłaszcza jeśli dekoracja jest wykonywana za pomocą rzeczy, które łatwo się zapalają. Każda z powyższych metod wymaga ostrożności i ostrożności. Jeśli przypadkowo poparzysz palce, trzymaj zimną wodę pod ręką.Wystrój świec na ślub i nowy rok: opcje

W święta Nowego Roku często używamy takiego dekoracyjnego atrybutu jak świece. Taki sposób zdobienia świec, jak użycie koralików i kamyków, jest bardzo popularny. Aby to zrobić, weź gorącą łyżkę i rozpuść wosk na dużej świecy. Następnie perełki, kamyki lub koraliki powinny być na przemian nakładane na podgrzaną powierzchnię. Muszą spróbować trochę utonąć w wosku. Takie świece można umieścić na świątecznym stole, ozdobią je z godnością.Świeże kwiaty pomogą ozdobić każdą świecę, czyniąc ją wyjątkową i nieważką. Jasne kwiaty można łatwo przymocować do wosku za pomocą pistoletu do kleju. W ten sam sposób możesz ozdobić świecę za pomocą wstążek i tkanin. Ta opcja będzie wyglądać bardzo ładnie i stylowo.

Ponadto można wykonać różne kolory z tkaniny i starannie przymocować do powierzchni woskiem. Połączenie koronki, kwiatów i satynowych wstążek będzie wyglądać oryginalnie.

Jasne i oryginalne do dekoracji świecy na święta, możesz użyć gliny polimerowej. Ta metoda wystroju jest bardziej czasochłonna, ale pozwala uzyskać naprawdę spektakularną i stylową opcję.

Taki materiał jak płótno pomoże stworzyć luksusowy design w stylu Prowansji. Worek można łączyć z koronką, koralikami, wstążkami. Ta opcja wygląda elegancko.

Sposoby ozdabiania świecy na różne święta

Możesz ozdobić stół pierwotnie i wnętrze na urodziny za pomocą świec. Wystrój z kawą ziarnistą - oryginalna decyzja. Ziarna kawy należy wlać do miski, do której następnie wkłada się świecę. Topiąca się parafina spadnie na ziarno, a pokój wypełni się wyjątkowym aromatem.Dekorowanie naturalnymi materiałami jest popularną i prostą metodą. Włóż do miski kamyki, muszle, piękne kamyki i włóż do niej świecę. Piękne kompozycje z różnych darów lasu i ogrodu również wyglądają spektakularnie na stole. Do tych celów używano jabłek, jarzębiny, szyszek, pięknych gałęzi drzew.Malowanie na świecach jest rozwiązaniem korzystnym dla wszystkich. Może być ozdobna, fabularna, abstrakcyjna. Wszystko zależy od tego, jak dobrze opanujesz technikę rysowania. Malowanie odbywa się za pomocą specjalnych konturów parafinowych. Doskonałe są również farby witrażowe.Pięknie i oryginalnie zdobione świece własnymi rękami mogą być świetnym rozwiązaniem dla Twojego wnętrza. Również ten element wnętrza może być prezentowany jako prezent. Świece zapachowe zdobione na różne sposoby są dziś bardzo popularne. Aby wykonać dekorację własnymi rękami, nie wymaga to wiele czasu i inwestycji finansowych.