Dom Grubosz, Sadzenie, Hodowla i Przesadzanie w warunkach Domowych, Rodzaje Kwiatów - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Crassula home: cechy opieki, hodowla (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Crassula to roślina soczysta, charakteryzująca się obecnością różnych kształtów i rozmiarów. Liście i łodyga mają silną strukturę, dzięki czemu roślina ma zdolność gromadzenia wody. Liście grasicy charakteryzują się atrakcyjnym odwrotnym kształtem, a łodyga może być zarówno prosta jak i pełzająca. Kształt liści jest dość duży. Mogą osiągnąć 10 centymetrów.


krassula-domashnyaya-osobennosti-uhoda-razmnozheniya-21-foto


krassula-domashnyaya-osobennosti-uhoda-razmnozheniya-21-foto-2

Paleta kolorów Krassouli ma bogatą różnorodność. Może być prezentowany w różnych odcieniach: od szarości do czerwonawych kolorów. Roślina kwitnie. Kwiaty są w kształcie gwiazdy i zbierają się w wiechy, ale nie różnią się jasnością i są małe. Ten typ rośliny ma drugą popularną nazwę - drań.

Crassula cieszy się dużym zainteresowaniem wśród hodowców kwiatów, ponieważ charakteryzuje się bezpretensjonalną opieką. Roślina może być doskonałym rozwiązaniem, gdy tworzysz działkę ogrodową. Dzięki niemu możesz stworzyć wiele spektakularnych kompozycji.

Użyteczny i piękny Grubosz jest reprezentowany przez różne gatunki w rzędzie roślin pokojowych. Doświadczeni hodowcy kwiatów emitują jedne z najbardziej popularnych.

Crassula Treelike

Gatunki te mają wiele nazw codziennych: „drzewo pieniędzy”, „tłuste” itp. Bylina zimozielona charakteryzuje się grubym pniem drzewa. Liście są masywne, grube, mają elegancki zaokrąglony kształt. W domu roślina wygląda jak zadbane drzewo, którego wysokość nie przekracza 1,5 metra. Czasami wzrost może być nieco większy.

Gruboszowate jajowate

Roślina w formie krzewu o wysokości południowoafrykańskiej może dorastać do 1,8 metra. Masywne, zdrewniałe łodygi w dolnej części charakteryzują się obecnością ciemnego koloru. Spektakularne, błyszczące zielone liście w kształcie klina mogą czasami mieć czerwonawą obwódkę.


krassula-domashnyaya-osobennosti-uhoda-razmnozheniya-21-foto-5


krassula-domashnyaya-osobennosti-uhoda-razmnozheniya-21-foto-6

Półksiężyc Grubosz

Ta roślina jest krzewem. Jego wysokość wynosi 1 metr. Wiele rozgałęzionych, prostych, mocnych pędów w formie przypomina jadeit drzewa. Mięsiste i jasnozielone, szaro-szare liście mają kształt sierpa z powodu tępego zakończenia. Roślina kwitnie w małych jasnych pomarańczowych pąkach.

Grubosz jest rzadki

Krzew ten charakteryzuje się obecnością prostych, smukłych pni, które nie przekraczają 30 centymetrów wysokości. Małe liście trójściennej, jajowatej, nieco zaokrąglonej formy są gęsto rozmieszczone na łodydze. Ta roślina nie tworzy drzew. Charakterystyka wzrostu przypomina bardziej krzew.


krassula-domashnyaya-osobennosti-uhoda-razmnozheniya-21-foto-7


krassula-domashnyaya-osobennosti-uhoda-razmnozheniya-21-foto-8

Grubosz zakrył

Kompaktowy krzew o zdrewniałych łodygach ma zgrabne jajowate liście. Są spiczaste, pokryte niebieskawym nalotem. Podstawa liści wydaje się nieco stopiona. Jeśli spojrzysz na tego typu roślinę, może się wydawać, że ucieczka zdaje się wyrastać z liści. Podgatunek ten nie rośnie w domu.

Gruboszowate Portulae

Efektywny krzew oryginalnej formy może rosnąć do trzech metrów w procesie wzrostu. Przy uprawie w warunkach wewnętrznych długość pędu nie przekracza 40 centymetrów. Łodyga jest gruba, a liście mają zaokrąglony, owalny kształt.


krassula-domashnyaya-osobennosti-uhoda-razmnozheniya-21-foto-9


krassula-domashnyaya-osobennosti-uhoda-razmnozheniya-21-foto-10

Funkcje pielęgnacji Krassoula w domu

Dom Krassuli wyróżnia bezpretensjonalna opieka. Aby roślina w domu mogła czuć się tak komfortowo, jak to tylko możliwe, i aby zadowolić oko swoim niezrównanym wyglądem, warto posłuchać rad doświadczonych hodowców kwiatów.

Większość gatunków Crassul nie boi się bezpośredniego światła słonecznego. Dlatego garnek może znajdować się po stronie południowej. Optymalnym rozwiązaniem jest strefa południowo-wschodnia parapetu.

Tworzenie się drzew odbywa się, gdy jest młode. Jeśli ta operacja zostanie wykonana na dorosłym drzewie, jej wyniki opuszczą konopie, co niekorzystnie wpłynie na funkcje dekoracyjne. Musisz poprawnie wybrać pulę.

Grubosz należy zasadzić w płytkim garnku. Ważne jest, aby nie było zbyt duże. Doprowadzi to do tego, że korzeń zacznie się pogłębiać, a pień zacznie się rozciągać. Taka roślina będzie wyglądać mniej atrakcyjnie.

Grubosz, dla którego opieka w domu jest prosta, może rozmnażać się przez sadzonki. Ta metoda jest bardziej niezawodna i mniej kłopotliwa. Służą do tego sekcje trzpienia. Liść lub duży pęd trzeba ostrożnie ciąć nożem. Nie zapomnij o cięciu obróbki. W tym celu wykorzystuje się kruszony węgiel.

Pin
Send
Share
Send
Send