Dom Grubosz, Sadzenie, Hodowla i Przesadzanie w warunkach Domowych, Rodzaje Kwiatów - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Crassula home: cechy opieki, hodowla (21 zdjęć)

Crassula to roślina soczysta, charakteryzująca się obecnością różnych kształtów i rozmiarów. Liście i łodyga mają silną strukturę, dzięki czemu roślina ma zdolność gromadzenia wody. Liście grasicy charakteryzują się atrakcyjnym odwrotnym kształtem, a łodyga może być zarówno prosta jak i pełzająca. Kształt liści jest dość duży. Mogą osiągnąć 10 centymetrów.Paleta kolorów Krassouli ma bogatą różnorodność. Może być prezentowany w różnych odcieniach: od szarości do czerwonawych kolorów. Roślina kwitnie. Kwiaty są w kształcie gwiazdy i zbierają się w wiechy, ale nie różnią się jasnością i są małe. Ten typ rośliny ma drugą popularną nazwę - drań.

Crassula cieszy się dużym zainteresowaniem wśród hodowców kwiatów, ponieważ charakteryzuje się bezpretensjonalną opieką. Roślina może być doskonałym rozwiązaniem, gdy tworzysz działkę ogrodową. Dzięki niemu możesz stworzyć wiele spektakularnych kompozycji.

Oprócz właściwości dekoracyjnych tej rośliny charakteryzuje się doskonałymi właściwościami przeciwbakteryjnymi. Jeśli uprawiasz tę roślinę w domu, możesz chronić powietrze przed gromadzeniem się w nim dużej liczby zarazków i bakterii. Roślina może być stosowana w leczeniu ukąszeń owadów, siniaków, skaleczeń, czyraków.

Grubosz w kwiaciarni domowej: popularne gatunki

Użyteczny i piękny Grubosz jest reprezentowany przez różne gatunki w rzędzie roślin pokojowych. Doświadczeni hodowcy kwiatów emitują jedne z najbardziej popularnych.

Crassula Treelike

Gatunki te mają wiele nazw codziennych: „drzewo pieniędzy”, „tłuste” itp. Bylina zimozielona charakteryzuje się grubym pniem drzewa. Liście są masywne, grube, mają elegancki zaokrąglony kształt. W domu roślina wygląda jak zadbane drzewo, którego wysokość nie przekracza 1,5 metra. Czasami wzrost może być nieco większy.

Gruboszowate jajowate

Roślina w formie krzewu o wysokości południowoafrykańskiej może dorastać do 1,8 metra. Masywne, zdrewniałe łodygi w dolnej części charakteryzują się obecnością ciemnego koloru. Spektakularne, błyszczące zielone liście w kształcie klina mogą czasami mieć czerwonawą obwódkę.Półksiężyc Grubosz

Ta roślina jest krzewem. Jego wysokość wynosi 1 metr. Wiele rozgałęzionych, prostych, mocnych pędów w formie przypomina jadeit drzewa. Mięsiste i jasnozielone, szaro-szare liście mają kształt sierpa z powodu tępego zakończenia. Roślina kwitnie w małych jasnych pomarańczowych pąkach.

Grubosz jest rzadki

Krzew ten charakteryzuje się obecnością prostych, smukłych pni, które nie przekraczają 30 centymetrów wysokości. Małe liście trójściennej, jajowatej, nieco zaokrąglonej formy są gęsto rozmieszczone na łodydze. Ta roślina nie tworzy drzew. Charakterystyka wzrostu przypomina bardziej krzew.Grubosz zakrył

Kompaktowy krzew o zdrewniałych łodygach ma zgrabne jajowate liście. Są spiczaste, pokryte niebieskawym nalotem. Podstawa liści wydaje się nieco stopiona. Jeśli spojrzysz na tego typu roślinę, może się wydawać, że ucieczka zdaje się wyrastać z liści. Podgatunek ten nie rośnie w domu.

Gruboszowate Portulae

Efektywny krzew oryginalnej formy może rosnąć do trzech metrów w procesie wzrostu. Przy uprawie w warunkach wewnętrznych długość pędu nie przekracza 40 centymetrów. Łodyga jest gruba, a liście mają zaokrąglony, owalny kształt.Funkcje pielęgnacji Krassoula w domu

Dom Krassuli wyróżnia bezpretensjonalna opieka. Aby roślina w domu mogła czuć się tak komfortowo, jak to tylko możliwe, i aby zadowolić oko swoim niezrównanym wyglądem, warto posłuchać rad doświadczonych hodowców kwiatów.

Większość gatunków Crassul nie boi się bezpośredniego światła słonecznego. Dlatego garnek może znajdować się po stronie południowej. Optymalnym rozwiązaniem jest strefa południowo-wschodnia parapetu.

Nie powinieneś mieć Crassuli po stronie północnej, ponieważ niewielka ilość światła niekorzystnie wpływa na właściwości dekoracyjne. Latem warto opuścić zakład na balkonie lub werandzie. Świeże powietrze ma korzystny wpływ na wzrost i dane zewnętrzne.

Grubosz to bezpretensjonalna roślina. Doskonale nosi ciepło. W zimie nie cierpi, w przeciwieństwie do innych roślin, ze względu na wpływ grzejników. Roślina będzie się świetnie czuła w chłodnym pomieszczeniu, w którym temperatura nie przekracza 10-15 stopni. Ten gatunek nie boi się niskiej wilgotności, ale uważaj na roślinę przed przeciągami.

Jeśli chodzi o stałą opiekę, oznacza to nawadnianie. Nie trzeba często podlewać kwiatu. Od czasu do czasu wymagane jest przeprowadzenie opatrunku i przetarcie liści wilgotną, miękką szmatką z nagromadzonego kurzu. Zaleca się podlewanie, ponieważ gleba wysycha. Nie przetaczaj rośliny. Doprowadzi to do rozkładu korzeni. W zimie nie powinno być zbyt częste, gleba powinna mieć czas na wyschnięcie 2-3 cm głębokości. Nie zezwalaj na odkostnianie. Jeśli na przykład weźmiesz urlop na 3-4 tygodnie, wtedy kwiat Krassuli z łatwością przetrwa twój wyjazd.

Rośliny nawozowe muszą być zajęte wiosną i latem. W tym celu można kupić w sklepie specjalny płynny nawóz do soczystych kaktusów. Jesienią i zimą nie należy karmić.

Podstawowe zalecenia dotyczące sadzenia i formowania roślin

Tworzenie się drzew odbywa się, gdy jest młode. Jeśli ta operacja zostanie wykonana na dorosłym drzewie, jej wyniki opuszczą konopie, co niekorzystnie wpłynie na funkcje dekoracyjne. Musisz poprawnie wybrać pulę.

Grubosz należy zasadzić w płytkim garnku. Ważne jest, aby nie było zbyt duże. Doprowadzi to do tego, że korzeń zacznie się pogłębiać, a pień zacznie się rozciągać. Taka roślina będzie wyglądać mniej atrakcyjnie.

Gleba dla rośliny jest również wybierana prawidłowo. Powinien zawierać ziemię darniową (1/3 części), humus (1 część), piasek, ziemię liściastą, żwir z małymi cząstkami, okruchy cegieł. Gdy tylko roślina osiągnie 15 centymetrów długości, konieczne jest ostrożne zaciśnięcie dwóch górnych liści. Powinny być najmniejsze na górze. Wkrótce w tym miejscu rozpocznie się oddział. Właściwa formacja pozwoli Ci uzyskać piękną roślinę ozdobną.

Tak więc w procesie wzrostu, gdzie chcesz, aby pędy były, musisz oderwać dwa liście. Możesz więc nadać drzewu spektakularny i atrakcyjny kształt.

Jak przeszczepić kradzież na czas? Kiedy najlepiej wykonać proces? Procedura ta musi być wykonywana co najmniej raz na dwa lata. Grubosz jest przeszczepiany, gdy rośnie. Gdy tylko system korzeniowy zaczyna wypełniać całą doniczkę, zaleca się zastanowienie się nad organizacją przeszczepu:

  • Aby ukończyć transplantację, musisz wziąć doniczkę o wymaganym rozmiarze. Roślina jest przesadzana na wiosnę.
  • Warstwa drenażowa jest układana na dnie. Powinien składać się z pokruszonych cegieł, spienionej gliny.
  • Delikatnie weź roślinę za łodygę i zwiń drzewo razem z kawałkiem ziemi w nową doniczkę.
  • Wypełnij pustkę świeżym podłożem.
  • Jeśli roślina ma zbyt długi korzeń, może być nieco skrócona przed sadzeniem.

Cechy hodowlane domowego grubasa

Grubosz, dla którego opieka w domu jest prosta, może rozmnażać się przez sadzonki. Ta metoda jest bardziej niezawodna i mniej kłopotliwa. Służą do tego sekcje trzpienia. Liść lub duży pęd trzeba ostrożnie ciąć nożem. Nie zapomnij o cięciu obróbki. W tym celu wykorzystuje się kruszony węgiel.

Ucieczka lub liść 2-3 dni wyschły, a następnie ukorzeniły się. Do sadzenia stosowano mieszaninę piasku i ziemi liściastej. Zakorzenienie można również przeprowadzić w wodzie rozcieńczonej węglem drzewnym. Gdy pojawiają się pierwsze korzenie, sadzi się je w doniczkach. Pielęgnacja jest taka sama jak dla dorosłej rośliny.