Kolory laminatów Wnętrze wiśni Apartamenty lub domy - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Kolor laminatu „wiśnia”: naturalne odcienie we wnętrzu (22 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Zakres takiej podłogi jako wiśniowego laminatu jest dość szeroki. Może ozdabiać domy wiejskie i przestronne biura. Jego wszechstronność wynika z wyjątkowej konstrukcji, która pasuje do każdego wnętrza i pasuje do każdego mebla i wystroju.


laminat-cveta-vishnya-prirodnie-ottenki-v-interere-22-foto


laminat-cveta-vishnya-prirodnie-ottenki-v-interere-22-foto-2


laminat-cveta-vishnya-prirodnie-ottenki-v-interere-22-foto-3

Laminat „wiśnia” jako sposób projektowania podłogi jest znany od dawna. Podczas swojego istnienia udało mu się stać jednym z najbardziej poszukiwanych materiałów, a to nie jest przypadkowe. Wielu zagranicznych i krajowych producentów specjalizuje się w produkcji tego rodzaju podłóg, a wielkość sprzedaży tych firm rośnie z roku na rok.


laminat-cveta-vishnya-prirodnie-ottenki-v-interere-22-foto-4


laminat-cveta-vishnya-prirodnie-ottenki-v-interere-22-foto-5


laminat-cveta-vishnya-prirodnie-ottenki-v-interere-22-foto-6

Cechą drewna jest zdobywanie z czasem szlachetnych czerwono-brązowych i jasnych złotych odcieni. Jest na tej jakości i odegrał kluczową rolę we wzroście zysków producentów wykładzin podłogowych. Szczególnie wyraźnie ta funkcja jest widoczna na laminacie ciemnych odcieni.


laminat-cveta-vishnya-prirodnie-ottenki-v-interere-22-foto-9


laminat-cveta-vishnya-prirodnie-ottenki-v-interere-22-foto-10


laminat-cveta-vishnya-prirodnie-ottenki-v-interere-22-foto-11

Laminowany laminat

Ten materiał, imitujący drzewny wzór wiśni, jak wszystkie inne rodzaje laminatów, ma cztery warstwy:

  • Podkładka stabilizująca. Ta warstwa nie przekracza 4 milimetrów grubości. Służy do nadania desce pożądanej wytrzymałości i ochrony przed szkodliwymi skutkami wysokiej wilgotności i wysokiej temperatury. Jest to bardzo cienka warstwa, która przyjmuje ciężkie ładunki w postaci mebli.
  • Podstawa. Jest nie mniej ważny i odpowiada za niezawodność i trwałość. Jeśli ta warstwa jest wykonana z wysokiej jakości płyty pilśniowej, wiśniowy laminat zachwyci swoich właścicieli przez ponad kilkanaście lat.
  • Obraz drewna wiśniowego. Ta warstwa odpowiada za estetyczny wygląd podłogi. Ważne jest, aby ta warstwa była pokryta związkiem, który zapobiega ekspozycji na promienie ultrafioletowe. W przeciwnym razie przepiękna wiśniowa ozdoba szybko zamieni się w coś wyblakłego i matowego.
  • Żywica melaminowa. To wykończenie jest wymagane, aby zwiększyć odporność na zużycie. Jeśli ta warstwa jest bardzo cienka, na laminacie szybko pojawią się wióry, pęknięcia, zadrapania i siły.

Powyższe warstwy są obowiązkowe przy produkcji laminatu. Różni producenci mają różną grubość każdego z nich, co spowodowało znaczną zmienność cen. Niektóre firmy specjalizujące się w produkcji laminatu w kolorze wiśni dodają do standardowych warstw kompozycji, które poprawiają właściwości izolacji cieplnej i akustycznej wykładziny podłogowej.


laminat-cveta-vishnya-prirodnie-ottenki-v-interere-22-foto-12


laminat-cveta-vishnya-prirodnie-ottenki-v-interere-22-foto-13


laminat-cveta-vishnya-prirodnie-ottenki-v-interere-22-foto-14

Zalety laminatu wiśniowego

Ten materiał ma wiele pozytywnych chwil. Wśród nich jest wyjątkowy wygląd, różnorodność odcieni i względna taniość niektórych modeli.

  • Laminat w kolorze wiśni ma ogromną liczbę odmian. Często producenci odbiegają od standardowych wzorów i tworzą prawdziwie wyjątkową podłogę o oryginalnym wystroju.
  • Siła. Ta deska ma niesamowitą zdolność do przeciwdziałania szkodliwym skutkom środowiska. Nie pozostawi śladów po upadku ciężkich przedmiotów, nie będzie wgnieceń z nóg sofy lub stołu i innych dużych mebli. Nawet jeśli chcesz przenieść obiekt bez podnoszenia go, nie będzie ani jednego śladu twoich eksperymentów na powierzchni.
  • Bezpretensjonalność. Laminat „Dzika wiśnia” nie wymaga specjalnej pielęgnacji, jest łatwy do mycia, nie ma na nim żadnych plam. Oczywiście nie należy próbować sprawdzać jakości powłoki i wlewać na nią czerwonego wina lub soku z jagód.

Większość ludzi woli dębowy laminat, więc wiśniowa powłoka wygląda bardzo atrakcyjnie i nietypowo.

Ta podłoga jest idealna dla osób ceniących komfort i domową atmosferę. Jednocześnie wygląda również stylowo w przestrzeni biurowej, gdzie ważne jest środowisko pracy i nastrój aktywności produkcyjnych. Jeśli główną działalnością Twojej firmy jest praca z klientami, goście organizacji docenią wnętrze z wiśniową podłogą.


laminat-cveta-vishnya-prirodnie-ottenki-v-interere-22-foto.jpeg">


laminat-cveta-vishnya-prirodnie-ottenki-v-interere-22-foto-17

Jeśli mówimy o mieszkaniach i domach wiejskich, to jasne odcienie wyglądają bardziej atrakcyjnie i stylowo. Możesz ułożyć podłogę w kolorze różowym, żółto-brązowym i beżowym. Taki wybór jest zdeterminowany przede wszystkim tym, że pozwala wizualnie przesunąć granice pomieszczenia, czyniąc go lżejszym i cieplejszym. Ciemne modele najlepiej stosować w korytarzach i korytarzach. Również ten asortyment jest stosowany w klasycznych wnętrzach.


laminat-cveta-vishnya-prirodnie-ottenki-v-interere-22-foto-18


laminat-cveta-vishnya-prirodnie-ottenki-v-interere-22-foto-19

W lokalach komercyjnych projektanci zalecają stosowanie innych wariantów wiśniowego laminatu. Tutaj będą wyglądać świetnie czerwone, ciemnobrązowe i naturalne odcienie. Laminat pod wiśnią organicznie pasuje do stylu barów, sklepów i kawiarni.


laminat-cveta-vishnya-prirodnie-ottenki-v-interere-22-foto-20


laminat-cveta-vishnya-prirodnie-ottenki-v-interere-22-foto-21

Pin
Send
Share
Send
Send