Drzwi z Massif Pines Interroom, przesuwane z Alder or Ash, Classic z Birch or Beech, Filed from Linden with Glass Under Antiquity in Modern Interior - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Drzwi z tablicy: zalety i funkcje (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Masyw drzewa to deski, belki, drewniane tkaniny. Specjalna obróbka materiału zmniejsza efekt wilgoci i zapobiega tworzeniu się grzyba. Specjalna powłoka z lakierem i farbą tworzy warstwę ochronną na powierzchni produktu. Ale, jak każde inne, nowoczesne drzwi z litego drewna mają zalety i nie są pozbawione wad.


dveri-iz-massiva-dostoinstva-i-osobennosti-23-foto


dveri-iz-massiva-dostoinstva-i-osobennosti-23-foto-2

Zalety:

  • „żywa” tekstura powierzchni;
  • doskonale zdobione (szkło, metal);
  • niska przewodność cieplna;
  • dobra izolacja akustyczna;
  • przyjazność dla środowiska;
  • wzory drewnianych cięć nigdy się nie powtarzają.


dveri-iz-massiva-dostoinstva-i-osobennosti-23-foto-5


dveri-iz-massiva-dostoinstva-i-osobennosti-23-foto-6

Krótkie opisy różnych rodzajów drewna

Drzwi wewnętrzne wykonane z litego drewna zawsze będą modne i pożądane.

Żadne sztuczne materiały nie zastąpią naturalnego przyjemnego zapachu, ciepła drewna. Najczęściej w produkcji rzeczy z wykorzystaniem drzew iglastych (sosna, modrzew) i drzew liściastych. Każda rasa ma swoje własne cechy.

Sosnowe Drzwi

Drzwi wewnętrzne wykonane z litej sosny są najbardziej powszechne ze względu na dostępność materiału i szeroki zakres cen (ze względu na rodzaj drzewa, obecność widocznych wad). Cechą charakterystyczną produktów sosnowych jest łatwość przetwarzania. Nie należy jednak gonić za tanim kosztem, ponieważ źle przetworzona tkanina nie toleruje zmian temperatury i wilgotności. A potem drzwi wewnętrzne z litej sosny mogą ostatecznie doprowadzić, a to jest obarczone pojawieniem się pęknięć w pudełku, przekrzywieniem płótna i zniszczeniem drewna.


dveri-iz-massiva-dostoinstva-i-osobennosti-23-foto-11


dveri-iz-massiva-dostoinstva-i-osobennosti-23-foto-12

Drzewo na wycięciu może mieć różne odcienie: różowawy, brązowy. Dzięki szybkiemu wzrostowi drzew drzwi z litego popiołu stają się całkiem przystępne.

Drzwi dębowe

Drewniane drzwi z litego dębu nie są na próżno uważane za najdroższe i elitarne. Wysoki koszt zależy od powolnego wzrostu drzew i wysokich cech konsumenckich. Szczególne cechy rasy: szeroka gama odcieni drewna (od bielonej do brązowej), wysoka twardość (wzrasta tylko z czasem). Drzwi dębowe z masywu charakteryzują się doskonałą trwałością. Wadą wytrzymałości jest zwiększona higroskopijność, niskie właściwości przewodności cieplnej.

Drzwi brzozowe

Drzwi z masywu brzozy różnią się średnią twardością i gęstością. Brzoza jest uważana za materiał kapryśny, ponieważ jest bardzo zależna od wilgotności, podatna na gnicie. Jeśli obróbka przebiega prawidłowo i ostrożnie, produkty stają się gładkie i lekkie. Podczas malowania łatwo „zamaskować” pod drogimi rasami.


dveri-iz-massiva-dostoinstva-i-osobennosti-23-foto-13


dveri-iz-massiva-dostoinstva-i-osobennosti-23-foto-14

Drzwi lipowe

Drzwi z litego drewna Linden charakteryzują się odpornością na wysoką wilgotność i tworzenie się grzybów. Rasa jest gęsta i elastyczna, dlatego często boazeria jest pokryta rzeźbionymi elementami. Struktura jest biała i słabo zabarwiona.

Przy wyborze modelu drzwi z tablicy należy zwrócić uwagę na różne cechy. W zależności od powierzchni pomieszczenia zasadnicze znaczenie ma sposób mocowania wstęgi. Również dekoracja płótna (ze szkłem / panelami, „monolityczne” drzwi) odgrywa ważną rolę w tworzeniu wnętrza pomieszczenia.

Drewniane meble przez długi czas zachowują swoje pozytywne cechy, zapewniając jednocześnie właściwą i stałą opiekę.

Pin
Send
Share
Send
Send