Wystrój godzin starej ściany z rękami - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Zegarowy wystrój wnętrza - zarządzanie czasem (22 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Zegar jest istotnym atrybutem każdego pomieszczenia. Doskonale pasują do małej kuchni, gdzie czasem nie ma miejsca na małą doniczkę lub wazon. A w przypadku dużych pomieszczeń zegar może być jednym z elementów wizualnego zagospodarowania pomieszczenia (w celu podkreślenia obszaru roboczego) lub jasnego detalu w dekoracji pokoju.


dekor-chasov-v-interere-upravlenie-vremenem-22-foto


dekor-chasov-v-interere-upravlenie-vremenem-22-foto-2

Wystrój zegara pozwala na aktualizację starych produktów, nadaje nowościom indywidualności i oryginalności.


dekor-chasov-v-interere-upravlenie-vremenem-22-foto-5


dekor-chasov-v-interere-upravlenie-vremenem-22-foto-6

Techniki dekoracji: techniki i materiały

Sposoby dekorowania akcesoriów są zróżnicowane: malowanie, decoupage, sztuczne starzenie (craquelure). Szeroki wybór materiałów z jednej strony pomaga uosabiać odważne i nieoczekiwane pomysły, z drugiej strony powoduje zamieszanie wśród niedoświadczonych początkujących, którzy lubią pracę fizyczną. Krótki przegląd kilku technik pomoże uzyskać pewien wgląd w sposób dekorowania zegara ściennego.


dekor-chasov-v-interere-upravlenie-vremenem-22-foto-9


dekor-chasov-v-interere-upravlenie-vremenem-22-foto-10

Krakle

Crackle - metoda sztucznego starzenia rzeczy poprzez tworzenie pęknięć w warstwach lakieru lub farby. Bardzo aktualny kierunek w dekoracji zegarków. Zdarza się, że jest jednoetapowy (przez popękaną warstwę farby, widoczny jest odcień podstawy) i jest wykonywany przez nałożenie mieszanki samosmarującej na płaszczyznę. Lub dwuetapowy (siatka małych pęknięć lakieru), który wygląda interesująco na zdjęciach i wzorach. Ten wystrój wygląda atrakcyjnie na drewnianych teksturach.


dekor-chasov-v-interere-upravlenie-vremenem-22-foto-11


dekor-chasov-v-interere-upravlenie-vremenem-22-foto-12


dekor-chasov-v-interere-upravlenie-vremenem-22-foto-13

Malowanie

Obraz jest najbardziej fantazyjną techniką.


dekor-chasov-v-interere-upravlenie-vremenem-22-foto-14


dekor-chasov-v-interere-upravlenie-vremenem-22-foto-15

Dostępne materiały (farby akrylowe), wiele wzorów pozwala stworzyć soczystą i jasną dekoracyjną tarczę. Ciekawe doświadczenie i stylowy wynik - malowanie szklanych tarczek kropkami i witrażami. W farbach z witrażem roboczym stosuje się kontury na szkle. Po wyschnięciu farby, wzór musi być naprawiony lakierem w kilku warstwach.

Jeśli trudno jest natychmiast określić opcję wystroju lub materiałów, możesz obejrzeć warsztaty w Internecie lub zapisać się na studia dzienne w warsztacie artystycznym.


dekor-chasov-v-interere-upravlenie-vremenem-22-foto-16


dekor-chasov-v-interere-upravlenie-vremenem-22-foto-17

Akcesoria wewnętrzne: niuanse wyboru

Wystrój dzisiejszych zegarków to całkowity brak granic kreatywności. W trakcie kursu są dowolne materiały: skóra, dzianina, tkanina. Przy wyborze akcesoriów ściennych przestrzegaj zasady: to, co jest dobre dla klasycznego wnętrza, nie zawsze jest odpowiednie dla stylu high-tech.

  • klasyczny - elegancka prostota. Jeśli istnieje potrzeba wypróbowania nowej technologii, świetnym rozwiązaniem na początek jest udekorowanie zegara w kuchni za pomocą decoupage. Aby nie pomylić się z motywem aplikacji, idealnie byłoby wyświetlić ornament z zastawą stołową na tarczy. Zegary z salonu mogą być misternie pomalowane przerywanymi wzorami;
  • Skandynawskie wnętrze wyróżnia zastosowanie jasnych pastelowych odcieni w dekoracji. Jasne akcesoria dodają koloru przytulności pomieszczeń. Zegar z tarczą pod jasnym drewnem podkreśla styl pomieszczenia. W tym przypadku ciekawymi technikami zdobienia będą techniki craquelure lub rysunek skandynawskich ozdób;
  • Style high-tech lub loft będą organicznie uzupełniać zegarek o błyszczące metalowe powierzchnie. Aby nadać indywidualny charakter akcesoriom ściennym, możesz użyć techniki witraży. We wzorach pożądane jest stosowanie kształtów geometrycznych i wybieranie palety kolorów odpowiednich odcieni. Srebrne powierzchnie harmonizują z białymi, czarnymi odcieniami, dodając czerwone / niebieskie elementy. Złoty metalik można pokonać techniką spękania brązową farbą.

Zegar odgrywa znaczącą rolę w projektowaniu pokoju. Dlatego przy wyborze wystroju uwzględnia się nie tylko styl pomieszczenia, ale także jego ogólny kolor.


dekor-chasov-v-interere-upravlenie-vremenem-22-foto-18


dekor-chasov-v-interere-upravlenie-vremenem-22-foto-19

Aktualizacja akcesoriów we wnętrzu to świetny sposób na szybkie odświeżenie akcesoriów. Dekor zegarowy własnymi rękami w tym przypadku okazuje się interesującym rozwiązaniem, aby nadać znajomej rzeczy modny wygląd. A co najważniejsze, to hobby rozwija artystyczny smak, przynosi odrobinę pozytywnej i wesołej różnorodności w zwykłym życiu.


dekor-chasov-v-interere-upravlenie-vremenem-22-foto-20


dekor-chasov-v-interere-upravlenie-vremenem-22-foto-21


dekor-chasov-v-interere-upravlenie-vremenem-22-foto-22

Pin
Send
Share
Send
Send