Krzesła z masywu drzewa dębu, buku lub sosny, bar i miękka kuchnia z podłokietnikami pod starożytnością - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Krzesła z tablicy: luksus i elegancja formy (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Krzesła są stałym atrybutem każdego pomieszczenia. Nie każdy może sobie pozwolić na zakup ekskluzywnych krzeseł z litego drewna o solidnej konstrukcji i oryginalnym wzornictwie, ale jeśli pojawią się w domu, będą służyć przez dziesięciolecia, zachwycając się pięknem, wygodą i przytulnością.


stulya-iz-massiva-roskosh-i-izyashestvo-form-24-foto


stulya-iz-massiva-roskosh-i-izyashestvo-form-24-foto-2

Cechy litego drewna

Główną różnicą w produkcji mebli z litego drewna z produkcji innych materiałów jest brak dodatkowych zanieczyszczeń, które wpływają na jakość surowców. Wykonane z litego drewna krzesła korzystnie uzupełniają wnętrze, nadając mu elementy luksusu. Drewniane meble, w tym krzesła z litego drewna, cenione są za energię, która pozytywnie wpływa na zdrowie i stan emocjonalny ludzi.

Przez tysiące lat meble były tradycyjnie wykonane z drewna. Krzesła z masywu mają wiele niepodważalnych zalet:

  • Naturalność Przyjazny dla środowiska materiał pomaga przywrócić siłę i energię ludzi.
  • Niezawodność i trwałość. Drewniane krzesła są szczególnie cenione przez długi okres eksploatacji. Właściwości wytrzymałościowe krzeseł z litego drewna są znacznie wyższe niż w przypadku tańszych płyt pilśniowych i innych materiałów.
  • Kudos. Oprócz wytrzymałości i niezawodności drewniane krzesła wyglądają poważnie i szlachetnie, nawet w kuchni.

Ponadto krzesła z litego drewna, zwłaszcza krzesła kuchenne, tworzą atmosferę komfortu i ciepła w pomieszczeniu.


stulya-iz-massiva-roskosh-i-izyashestvo-form-24-foto-5


stulya-iz-massiva-roskosh-i-izyashestvo-form-24-foto.jpeg">

Rodzaje macierzy dla podstaw

Drewniane krzesło, oczywiście, odpowiednie do każdego wnętrza. Jednak wybierając meble, należy wziąć pod uwagę, że każde drzewo ma swoje własne, odrębne od innych cech.

Do produkcji lekkich mebli uważa się najodpowiedniejszy zestaw bukowy. Akcesoria są zwykle produkowane z litej sosny. Najtrwalszym materiałem do produkcji mebli z tablicy jest dąb.


stulya-iz-massiva-roskosh-i-izyashestvo-form-24-foto-7


stulya-iz-massiva-roskosh-i-izyashestvo-form-24-foto-8

Sosna

Krzesła z litej sosny są najtańszą opcją od wielu innych. Sosna różni się od innych drzew przyjemnym żółtawym kolorem i lekkim aromatem żywicy, który pozostaje przez długi czas nawet po przetworzeniu i pomalowaniu krzesła. Sosna ma estetyczny wygląd, więc nie zawsze jest malowana, tylko pokryta ochronną warstwą lakieru.

Żywotność drzewa ma właściwości lecznicze, szczególnie przydatne dla osób cierpiących na choroby układu oddechowego. Podziałka nie pozwala na gnicie drzewa, chroni przed wpływem różnic wilgotności i temperatury. Dzięki żywicy krzesła i inne meble wykonane z litej sosny nie pękają ani się nie zmieniają.

Wadą drewnianych krzeseł wykonanych z sosny jest ich wrażliwość na nawet lekkie uszkodzenia mechaniczne. Z tego powodu takie krzesła z litej sosny powinny być czasami malowane lub zagruntowane.

Do produkcji krzeseł i innych mebli z litego drewna istnieje specjalna technologia z własnymi zawiłościami. Wykorzystuje się specjalne wyposażenie techniczne i specjalne umiejętności. Uważny dobór drewna uważany jest za jeden z najważniejszych etapów. Suszenie jest wykonywane, następnie okrągłe drewno jest odkładane na deski, ponownie suszone i cięte na półwyroby.


stulya-iz-massiva-roskosh-i-izyashestvo-form-24-foto-16


stulya-iz-massiva-roskosh-i-izyashestvo-form-24-foto-17

Podczas montażu pierwszego typu krzeseł po wycięciu wszystkich elementów, produkty z kolcami i gniazdami są montowane w ramę, która zawiera przednie, tylne i boczne bloki. Szczegóły krzesła muszą być oczyszczone i przyklejone. Siedzenia przymocowane klejem lub śrubami.


stulya-iz-massiva-roskosh-i-izyashestvo-form-24-foto-18


stulya-iz-massiva-roskosh-i-izyashestvo-form-24-foto-19

W produkcji drugiego typu taboretu z pochylonymi nogami, pierwsze nogi i pręty są przymocowane do siedzenia, a następnie części płyty panelu lub kraty z powrotem są zmontowane. Oparcie jest przymocowane do siedzenia za pomocą kołków.


stulya-iz-massiva-roskosh-i-izyashestvo-form-24-foto-20


stulya-iz-massiva-roskosh-i-izyashestvo-form-24-foto-21

Korzystając z różnych metod przetwarzania tablicy, można wykonać różnorodną biżuterię w postaci rzeźb, podszewek, aby stworzyć pół-antyczne krzesła o kręconych i zakrzywionych kształtach. Możesz zrobić krzesło z podłokietnikami w szeregu, ergonomiczne inaczej. Mistrzowie mogą „wysunąć” tablicę, nałożyć na nią połysk lub uczynić ją matową.

Pin
Send
Share
Send
Send