Laminat Sosna syberyjska, bielona, ​​zużyta lub kanadyjska we wnętrzu Loft - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Laminat „sosna”: motywy leśne we wnętrzu (30 zdjęć)

Sosna laminowana to uniwersalny materiał podłogowy, który charakteryzuje się obecnością ogromnej liczby odcieni. Ze względu na atrakcyjny wygląd laminatu zapewniono możliwość jego zastosowania we wnętrzach o różnych stylach. Materiał zewnętrzny charakteryzuje się najprostszą konstrukcją, która pozwala na jego instalację nawet dla mistrza bez odpowiedniego doświadczenia.
Unikalny kolor

Dzisiaj laminat imitujący sosnę cieszy się szczególną popularnością, co tłumaczy się doskonałymi walorami estetycznymi. Wybór takich kolorów nie jest przypadkowy. Od czasów starożytnych ludzkość preferowała deski sosnowe do dekoracji podłóg. Ale teraz nie wszyscy mają możliwości finansowe, aby położyć podłogi z naturalnej rasy, więc projektanci opracowali stylowy i atrakcyjny laminat, powtarzający fakturę sosny.
Sosna to pospolity gatunek drzewa. Charakteryzuje się obecnością ogromnej liczby gatunków. Dlatego produkcja materiału na zewnątrz odbywa się w różnych kolorach.

Laminat „sosna syberyjska” to standardowa opcja podłogowa. Ten materiał zewnętrzny charakteryzuje się jasnym odcieniem. Jest używany, gdy pojawia się potrzeba wizualnej ekspansji przestrzeni.Dość efektywnie wygląda laminowana biel sosnowa. Wykonana jest w jasnoszarych odcieniach, co pozwala na zastosowanie w pomieszczeniach o zróżnicowanym wnętrzu. Ten kolor będzie idealnym rozwiązaniem dla korytarzy podłogowych, hal, sypialni, przedpokoju, korytarzy itp.Laminowana sosna bielona może być stosowana nie tylko w mieszkaniach i domach, ale także w budynkach użyteczności publicznej.Specyfikacje techniczne

Laminowana „sosnowa bielona przetarta”, podobnie jak inne rodzaje podłóg, jest czterowarstwową, mocno klejoną konstrukcją. Górna warstwa jest przedstawiona w postaci specjalnej folii laminującej, która jest nakładana na powierzchnię panelu. Zapewnia wysoki poziom ochrony materiału podłogowego przed różnymi uszkodzeniami mechanicznymi.Pod folią znajduje się warstwa dekoracyjna. Ta warstwa specjalnego papieru, która jest stosowana do obrazu. Aby zapewnić wysoki poziom wytrzymałości materiału, warstwa ta jest impregnowana za pomocą wysokiej jakości żywicy melaminowej.
Funkcje pokrycia

Materiał zewnętrzny „Loft Pine” charakteryzuje się obecnością specjalnego systemu zapinania - zamka. Dzięki uniwersalnej konstrukcji zamka istnieje możliwość montażu i demontażu materiału.Dolna warstwa materiału podłogowego jest wykonana w postaci specjalnej folii, która ogranicza możliwość jej deformacji. Niektóre rodzaje laminatów charakteryzują się obecnością specjalnego podłoża, za pomocą którego zapewniona jest izolacja akustyczna i dźwiękowa, co przyczynia się do najbardziej komfortowego pobytu w pomieszczeniu.Wszystkie rodzaje laminatu sosnowego charakteryzują się:

  • Estetyczne;
  • Siła;
  • Niezawodność;
  • Trwałość.Główną cechą tego materiału podłogowego jest klasa obciążenia. Od tego zależy bezpośrednio poziom odporności materiału podłogowego na ścieranie. W przypadku konieczności układania laminatu w sypialni lub garderobie zaleca się stosowanie materiału laminowanego o 31 klasach wytrzymałości. We wszystkich innych pomieszczeniach mieszkania lub domu zaleca się stosowanie powłoki o 32, 33, 34 klasach wytrzymałości.

Jeśli konieczna jest wymiana podłogi w pomieszczeniach o przeznaczeniu komercyjnym, najlepiej jest laminować 33 klasy wytrzymałości. Zastosowanie klasy laminatu 34 można wykonywać nawet w supermarketach i kawiarniach.

Ponadto, dzięki wszystkim wymienionym cechom, zapewniona jest optymalna temperatura wewnątrz w okresie zimowym. Laminowana powłoka ma zwiększoną sztywność i wytrzymałość, co zapewnia jej większą stabilność. Jest laminat odporny na wilgoć, który można układać w kuchni lub łazience.

Laminat sosnowy to bardzo piękny i trwały materiał, dzięki któremu można poprawić wygląd każdego pomieszczenia.