Wystrój kominka z cegły - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Wystrój kominka: ciekawe pomysły (30 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Ugruntowany widok kominka jako symbolu pięknego życia czyni go przedmiotem marzeń i celem wielu. Nie tak dawno był naprawdę niedostępny dla wszystkich. Dziś stać na ten atrybut bezpieczeństwa nie jest tak trudne. Dostępny jest najbardziej zróżnicowany wystrój kominka: na każdy budżet i na życzenie. Rozważmy główne typy „pieca” do dekoracji domu.


dekor-kamina-interesnie-idei-30-foto


dekor-kamina-interesnie-idei-30-foto-2


dekor-kamina-interesnie-idei-30-foto-3

Dla wszystkich - jego

Modele na otwartą przestrzeń, domowe lub fałszywe kominki wykonane są z różnych materiałów. Ale w każdym razie należy pamiętać, że podczas ogrzewania kominka ściany są ogrzewane, dlatego wymagane są elementy ogniotrwałe i instalacja zgodnie ze wszystkimi zasadami. W przeciwnym razie piec może nie tylko stracić atrakcyjność wizualną, ale także zapaść się.


dekor-kamina-interesnie-idei-30-foto-4


dekor-kamina-interesnie-idei-30-foto-5

Najczęściej portale kominków są oprawione w drewno, cegłę, marmur, metal, płytki ceramiczne, płytki i gips. Planując wystrój kominka własnymi rękami, należy wziąć pod uwagę jego zgodność z ogólnym stylem wnętrza, aby rozważyć projekt półki w celu wyeliminowania rozbieżności w umieszczonych na niej przedmiotach.

Kominek na zewnątrz

Ozdobiony kamieniem (naturalnym lub sztucznym), cegłą, marmurem, mozaiką. Wskazane jest wykonanie szkicu i precyzyjnego rysunku mozaiki. Kawałki marmuru lub mozaiki umieszcza się na zaprawie cementowej, inne materiały wymagają specjalnego kleju. Jeśli bardziej lubisz drewno, musisz przetworzyć wszystkie fragmenty mieszaniną ognia.


dekor-kamina-interesnie-idei-30-foto-8


dekor-kamina-interesnie-idei-30-foto-9

Bio kominek

Podczas budowy biokominka należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa, ponieważ żeliwna palenisko wymaga komina. Lepiej powierzyć specjalistyczną stronę techniczną sprawy, projekt jest wybierany niezależnie: albo w zależności od wielkości palnika.

Kamień

Materiał numer jeden. Oprócz atrakcyjności zewnętrznej dobrze utrzymuje ciepło, co jest ważne podczas używania kominka jako źródła ciepła. Może być naturalny lub sztuczny. Pierwszy status to marmur, granit, onyks, wapień, skała łupkowa i inne. Drugi jest tańszy, ale z wyglądu nie różni się od naturalnego. Może imitować cegłę.

Drzewo

Najpierw wykonywana jest specjalna obudowa (mocowana do kominka za pomocą śrub), a do niej przyklejane są panele. Lepiej jest przetworzyć plamę, która po podgrzaniu nie wydziela toksycznych oparów, takich jak lakier.

Płytka

Popularny materiał o doskonałej przewodności cieplnej, odporności na uderzenia, zużycie i ciepło. Asortyment jest nieograniczony w kolorze, powierzchni (połysk lub mat, tłoczony lub gładki). Główne typy są następujące:

  • granit ceramiczny;
  • kamień naturalny;
  • sztuczny kamień;
  • terakota odporna na ciepło.

Zwykła płytka nie jest odpowiednia, ponieważ współczynnik rozszerzalności cieplnej jest większy w porównaniu z cegłą. W związku z tym przyczepność płytki do podstawy osłabi się z czasem, a warstwa wierzchnia zniknie.

Płytki i mozaiki są montowane na podstawie cementowej. Nadmiar zaprawy usuwa się nie później niż piętnaście minut po zakończeniu pracy, w przeciwnym razie nie można uniknąć uszkodzeń podczas zgarniania.


dekor-kamina-interesnie-idei-30-foto-12


dekor-kamina-interesnie-idei-30-foto-13

Wady - wygórowana cena i ograniczona możliwość zastosowania ze względu na stałą masę:

  • tylko do stworzonych obiektów: niemożliwe jest ozdobienie gotowego piekarnika w ten sposób.
  • tylko do dekoracji kominka na drewno.

Instalacja jest skomplikowana, lepiej poinstruować specjalistów.

Surowe linie kominka można zmiękczyć, wydając go w tym samym stylu. Pierwszym wymaganym atrybutem jest tarka do drewna, poker, szczypce, miarka, pędzel. Lepiej kupić z jednym zestawem, aby uniknąć rozbieżności w markach. Dobrze jest zapewnić specjalny stojak lub niszę. Jeśli pozwalają na to fundusze, nabiera się prawdziwego kucia, sztuka kowalska jest zawsze powodem do dumy właścicieli.


dekor-kamina-interesnie-idei-30-foto.jpeg">


dekor-kamina-interesnie-idei-30-foto-16

W przypadku pożarów elektrycznych i ekologicznych w mieszkaniu miejskim konieczne jest prefabrykowanie szkieletu pokrytego płytą gipsowo-kartonową, zagruntowanego, pomalowanego lub ozdobionego tynkiem i innymi materiałami. Możesz użyć imitacji nici lub stiuku poliuretanu. Jest to dekor kominkowy w wersji budżetowej, ale inspiracja połączona z różnorodnością kolorów i odcieni tworzy prawdziwy ekskluzywny.


dekor-kamina-interesnie-idei-30-foto-17


dekor-kamina-interesnie-idei-30-foto-18

Droższe, ale luksusowe rozwiązanie - portal z naturalnymi lub dowolnymi kolorami rzeźbionymi na drewnie.

Mantelpiece

Miejsce na słodkie rzeczy, pamiątki, kolekcję małych plastików, ozdobnych talerzy lub tym podobnych. Specjalne nastroje są tworzone przez specjalne zegary kominkowe lub zdjęcia w ramkach.

Jeśli kominek jest wykonany w klasycznym stylu, obiekty są rozmieszczone symetrycznie; bliźniacze przedmioty są mile widziane. Lustra nad kominkiem rzadko są odpowiednie, lepiej jest wybrać zdjęcie.

Modny, wspólny dodatek. Może być pojedyncza, w świecznikach, świecznikach, dekoracyjnych i klasycznych. Na kominku małe okazy w szklanej kolbie są odpowiednie, większe bezpośrednio w komorze jako alternatywa dla drewna opałowego. W fałszywym kominku nigdy nie używa się świec, aby uniknąć pożaru.

Klasyczny

Motto: dyskretna szlachta. Ścisły portal bez ozdób, kamienia lub drewna. Materiały są tylko naturalne i drogie: granit, marmur, tynk wenecki, płytki, cenne drewno. Nadkamynny wystrój jest również tradycyjny: obrazy, światła. Można nakleić na ścianę kominka tapetą inną niż reszta. Nadaje się do domów, w których znajdują się jadalnie, szafki, pokoje dla palących lub specjalne pokoje kominkowe.


dekor-kamina-interesnie-idei-30-foto-21


dekor-kamina-interesnie-idei-30-foto-22

Wysoka klasyka

Białe kamienne rzeźbione portale z półkolumnami lub pilastrami. Wymagają tego samego wzoru dla całej ściany: złoconego stiuku lub jasnego, oryginalnego w formie; dobrze przemyślane światło.


dekor-kamina-interesnie-idei-30-foto-23


dekor-kamina-interesnie-idei-30-foto-2.jpeg">

Neoklasyczny

Bardziej zrelaksowana wersja, sugerująca tradycję jako podstawę kominka i nowoczesny wygląd ścian lub mebli. Dozwolone freski, malowanie, nisze płyt kartonowo-gipsowych. Ten styl nadaje się do kominka elektrycznego (w przeciwieństwie do dwóch pierwszych).

Pin
Send
Share
Send
Send