Termostatyczna bateria prysznicowa, wanna, bidet lub zlew z długą wylewką, wbudowane termostaty kuchenne, zasada działania - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Bateria termostatyczna: zasada działania i funkcje (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Wspólnota europejska od dawna oszczędza wodę i ciepło. Dlatego konsumenci w Europie jako pierwsi stosowali regulatory temperatury w swoich domach, a także baterie z termostatami. Wszystkie te urządzenia techniczne mogą nie tylko uratować korzyści cywilizacji, ale także zwiększyć poziom komfortu podczas korzystania z nich. A bateria termostatyczna jest jednym z nowych produktów, które dziś coraz częściej znajdują się w kuchni, łazience lub toalecie naszych obywateli.


termostaticheskij-smesitel-princip-raboti-i-osobennosti-20-foto


termostaticheskij-smesitel-princip-raboti-i-osobennosti-20-foto-2

Jak działa mikser termostatyczny?

Głównym zadaniem mieszacza termostatycznego jest utrzymanie stałej temperatury wody wypływającej z kranu kuchennego lub kranu w łazience lub z głowicy prysznicowej. Ponadto termostat mieszający do wanny i prysznica oraz do kuchni i bidetu zapewnia stabilność temperatury wypływającej wody, nawet gdy zmienia się ciśnienie w rurach doprowadzających ciepłą i zimną wodę. Jest to oczywiście droższe niż zwykle, ale niewiele. Komfort, jaki zapewnia uniwersalny mikser termostatyczny, płaci za pieniądze wydane na zakup.


termostaticheskij-smesitel-princip-raboti-i-osobennosti-20-foto-5


termostaticheskij-smesitel-princip-raboti-i-osobennosti-20-foto-6

Baterie z elektroniczną regulacją

Najczęściej są dostępne mechaniczne termostaty, ale można również znaleźć modele oparte na elektronice, zasilane z baterii lub z adaptera podłączonego do gniazdka elektrycznego. W takich urządzeniach elektrycznych nie ma dźwigni, zaworów i uchwytów, a zamiast nich stosuje się zwykłe przyciski lub typ dotykowy.

Zintegrowany mikser jest doskonałym przykładem ergonomii. To przykład udanego projektowania urządzeń z kategorii nowoczesnej instalacji wodociągowej z ukrytą instalacją. Baterie te łączą wspaniały wygląd z doskonałą wydajnością i pozwalają zaoszczędzić miejsce w łazienkach, harmonizując wnętrze tych często małych pomieszczeń. Estetyka wbudowanych mikserów wynika ze zwięzłości ich elementów konstrukcyjnych, obecności minimalnej liczby instalacji technicznych.


termostaticheskij-smesitel-princip-raboti-i-osobennosti-20-foto-9


termostaticheskij-smesitel-princip-raboti-i-osobennosti-20-foto-10

Zastosowanie ukrytej instalacji umożliwia usunięcie niektórych nieestetycznych elementów miksera i pozostawienie tylko atrakcyjnych atrybutów w zasięgu wzroku. W tym przypadku termostat jest umieszczony w ścianie i tylko wylew miksera jest widoczny z zewnątrz, a także głowica prysznicowa i panel dekoracyjny z elementami sterującymi.

Prawa estetyki mówią: im mniejsze widoczne części techniczne urządzenia, tym bardziej jest ono pełne wdzięku. Dlatego najbardziej efektywne pod względem konstrukcji będą baterie dotykowe do montażu podtynkowego (które są urządzeniami bezstykowymi, które można kontrolować za pomocą lekkich dotknięć) oraz wbudowane baterie termostatyczne.

Wbudowane baterie nadają się szczególnie dobrze do łazienek wyposażonych w prysznic ze strumieniem deszczowym, który jest jednym z najlepszych wzorów prysznica górnego. Korzystanie z tropikalnego prysznica jest procedurą hydromasażu. Kiedy jego praca tworzy imitację tropikalnego deszczu. Woda dostarczana z góry przechodzi przez ruszt, równomiernie rozprowadzając się po jego powierzchni. Istnieją modele z diodami LED, których blask pozwala lepiej zrelaksować osobę stosującą zabiegi wodne.

Długie miksery wylewowe są uważane za bardziej komfortowe. Są najczęściej kupowane przez klientów, ponieważ mają estetyczną konfigurację i są uniwersalne: mogą być używane zarówno w kuchni, jak iw umywalce w łazience. Długa wylewka była obecna w większości pierwszych mikserów używanych raz w naszym kraju.

Pin
Send
Share
Send
Send