Sukulenty Wewnętrzne kwitnienie we wnętrzu, Jak dbać o roślinę i jak nawadniać w domu Warunki, nazwy i rodzaje traktowania kwiatów, nawozów i chorób - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Sukulenty w domu - wymyślamy oryginalne kompozycje (22 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Sukulenty mają swoją nazwę dzięki temu, że mają pewne wspólne cechy: wszystkie są bardzo soczyste, w języku łacińskim słowo „soczysty” jest napisane jako „sukulent”. Tkanki ich łodyg i liści są ułożone w taki sposób, aby mogły przechowywać wodę. Zamiokulkas, przedstawiciel rodziny Aroidów i cissus quadrangular rodziny Vinogradov, i Dickia, należące do rodziny Bromeliad, również należą do sukulentów. Wszystkie te rośliny nie mają wspólnego pochodzenia, a obecność pewnych podobieństw wynika z podobnych warunków siedliskowych; Z reguły rosną w suchych miejscach.


sukkulenti-v-dome-sostavlyaem-originalnie-kompozicii-22-foto


sukkulenti-v-dome-sostavlyaem-originalnie-kompozicii-22-foto-2

Jeśli twoje „gospodarstwo domowe” ma grubą żebrowaną łodygę z małymi lub całkowicie brakującymi liśćmi, to jesteś właścicielem soczystego łodygi, która przechowuje wilgoć w bagażniku. Rośliny te obejmują wiele kaktusów i niektórych członków rodziny Euphorbia.

A jeśli ma grube liście i nieokreślony lub brakujący pień? Oznacza to, że uprawiasz niektóre sukulenty liścia, być może tego rodzaju, jak aloes lub savoria, lithops lub echeveria.

Rodzaje tych roślin wewnętrznych, które są najczęściej hodowane przez miłośników roślin, mogą być wymieniane przez długi czas, w końcu jest ich ponad osiemset. Możesz odebrać i rozmiar, kolor i formę. Najczęściej miłośnicy flory preferują:

 • kaktusy;
 • crassulam;
 • echeveria;
 • aloes;
 • Kalanchoe;
 • sedum;
 • gryzmoły
 • borodnik;
 • lapidaria;
 • agawa i inne


sukkulenti-v-dome-sostavlyaem-originalnie-kompozicii-22-foto-6


sukkulenti-v-dome-sostavlyaem-originalnie-kompozicii-22-foto-7

Sukulenty do pielęgnacji domowej wymagają różnych w sezonie ciepłym i zimnym. Wiosną konieczna jest transplantacja sukulentów, podczas gdy gleba jest wybrana jako składnik odżywczy i ma w swoim składzie:

 • ziemia;
 • piasek;
 • kora.

Jeśli chodzi o podlewanie sukulentów domowych, w lecie należy je regularnie wykonywać za pomocą nawozu na sukulenty, na przykład w postaci 1% roztworu preparatu Florovit. W zimie częstotliwość i obfitość nawadniania znacznie się zmniejsza. Lepiej jest umieścić sukulenty w tym czasie na parapecie tak blisko szkła, jak to możliwe, aby zapewnić mu więcej światła.


sukkulenti-v-dome-sostavlyaem-originalnie-kompozicii-22-foto-9


sukkulenti-v-dome-sostavlyaem-originalnie-kompozicii-22-foto-10

Interesujące jest to, że bardzo często kwitnienie sukulentów obserwuje się w miesiącach zimowych. W wielu przypadkach rosnące sukulenty są tylko z powodu piękna kwiatów niektórych gatunków tych roślin. Kwitnące sukulenty we wnętrzu - marzenie każdego, kto zaczął je hodować. W większości mają one bezwonne kwiaty, ale są też takie, które kwitną (na przykład Crassula w kształcie stożka) towarzyszy rozprzestrzenianie się silnego aromatu w całym pomieszczeniu.

Chociaż pielęgnacja sukulentów w domu nie wymaga wiele, ponieważ rośliny te są bardzo odporne i są w stanie wytrzymać wiele niekorzystnych czynników, ale nadal są przypadki i ich choroby.


sukkulenti-v-dome-sostavlyaem-originalnie-kompozicii-22-foto.jpeg">


sukkulenti-v-dome-sostavlyaem-originalnie-kompozicii-22-foto-12

Poniżej znajdują się imiona i krótki opis niektórych chorób, które mogą przyciemnić dla ciebie rosnące sukulenty.

 1. Zgniłe Sporadyczna zgnilizna korzeni ma zwykle pochodzenie grzybowe. Jest to spowodowane rozwojem grzybów należących do rodzaju Fusarium lub do rodzaju Vertinillium i wpływających na układ naczyniowy sukulentów. Jednocześnie rośliny żółkną, ich liście więdną, a na łodydze pojawia się gęsty biały kwiat, czasem z różowawym odcieniem. W przyszłości stają się brązowe i nieuchronnie umierają. Dlatego, jeśli masz florarium ze zgniłymi sukulentami, należy je oczyścić i zdezynfekować zbiornik.
 2. Grzyb. Tak zwana choroba wywołana przez grzyby z rodzaju Botrytis. Przejawia się w postaci brązowych plam, stopniowo rozszerzających się i zamieniających się w zgniłą masę, na której widoczna jest grzybnia.
 3. Najazdy. Ten typ choroby obejmuje na przykład penicylazę, która przejawia się w postaci wzrostu grzybni. Po wykryciu roślina musi być traktowana słabym roztworem nadmanganianu potasu.
 4. Spotting Często występująca choroba, w której pojawiają się ograniczone wcięcia, różniące się wielkością i kolorem.


sukkulenti-v-dome-sostavlyaem-originalnie-kompozicii-22-foto-13


sukkulenti-v-dome-sostavlyaem-originalnie-kompozicii-22-foto-14

Jak propagować sukulenty?

Ich rozmnażanie jest możliwe przy pomocy nasion, sadzonek, liści i dzieci. Najlepiej rozmnażać te rośliny wiosną, ale korzenie całkiem dobrze się koją latem.

Pin
Send
Share
Send
Send