Wystrój ogrzewania i rur gazowych we wnętrzu, pomysły dekoracji - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Wystrój wnętrza: oryginalne pomysły (50 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Jeśli masz w kuchni rurę grzewczą i gazową lub w innym pomieszczeniu, które nie pasuje do projektu przestrzeni, możesz łatwo ozdobić ją za pomocą improwizowanych środków. Dzisiaj istnieje wiele sposobów maskowania rury grzewczej bez zakłócania procesu ogrzewania. Aby zakończyć dekorację rur, musisz być kreatywny. W procesie dekorowania warto zapoznać się z następującymi zaleceniami:

  • Nie zaleca się ukrywania nieodwracalnej komunikacji w domu lub w mieszkaniu. Faktem jest, że połączenia gwintowane mogą zawieść, przeciekać. Aby przywrócić ich wydajność, musisz mieć do nich łatwy dostęp.
  • Podpory i wykładziny są bezpośrednio zaangażowane w ogrzewanie pomieszczeń. Jeśli korzystasz z ozdobnego pudełka, pokój może stać się nieco chłodniejszy.
  • Dekoracyjne obudowy i kanały powinny być łatwo usuwane, gdy są używane. Lepiej jest używać krat, które mają duże komórki.


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-2


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-3


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-4


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-5

Popularne sposoby ozdabiania rur

Dekor rur grzewczych opiera się na zastosowaniu dwóch popularnych metod. Pierwsza metoda polega na dekoracji projektu przy użyciu różnych narzędzi dekoracyjnych. Druga metoda zakłada, że ​​rura powinna być ukryta przed oczami człowieka. Rozważ najpopularniejsze obecnie metody dekoracji:

  • Kolorowanie. Ta opcja jest najprostsza i dlatego popularna. Aby go wdrożyć, musisz wybrać kolor rury, usunąć starą farbę i nałożyć nową powłokę na powierzchnię. Jaką farbę wybrać? Farby alkidowe są idealne do ogrzewania rur. W tym przypadku do barwienia nie trzeba przeprowadzać gruntowania. Wystarczy usunąć kurz i brud z powierzchni.
  • Zastosowanie powłok dekoracyjnych. Rurę można owinąć liną jutową lub konopną. Ta opcja ma wadę: istnieje izolacja termiczna pionu. Do dekoracji można również użyć bambusowego pnia. Tylko należy go rozdzielić i przykleić równolegle do pionowej rury.
  • Użyj pierścieni na podłodze i suficie. Takie pierścienie nie przeszkodzą w naprawie.
  • Pudełko z płyt kartonowo-gipsowych do maskowania. Płyty gipsowo-kartonowe powinny być osłonięte ramą z ocynkowanego profilu. W przyszłości można go malować lub wklejać tapetę.
  • Montaż fałszywych ścian. Ta metoda jest połączona z izolacją ścian. Na ścianie podstawy trzeba będzie zbierać skrzynie. Między jego profilami znajduje się stała izolacja. Po zakończeniu budowy należy osłonić płytą gipsową lub innym materiałem.
  • Użyj gzymsów lub portierów. Ta opcja jest prosta i bezpieczna. Okap musi być zainstalowany na całej szerokości ściany znajdującej się w pobliżu okna. Ściana jest okryta grubymi zasłonami od jednego rogu do drugiego.


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-6


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-7


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-8


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-9


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-10


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-11


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-12

Ciekawe rozwiązania projektowe do dekoracji rur

Jeśli samodzielnie zdecydujesz się ozdobić rury, najpierw musisz zapoznać się z szeroką gamą rozwiązań projektowych. Kolorowanie jest najpopularniejszą metodą. Nie tylko można pomalować element sanitarny w pożądanym kolorze, ale również narysować na nim dowolny rysunek. Gałęzie drzewa będą wyglądać bardzo imponująco. Ten wystrój jest pod wpływem każdej osoby. Edukacja artystyczna jest opcjonalna.


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-13


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-14


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-15


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-16


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-17


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-18


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-20


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-21


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-22


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-23


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-24

Spróbuj udekorować fajkę, używając różnych zabawek w postaci zwierząt, owadów, wykonanych samodzielnie lub zakupionych w sklepie. Sama rura może być pomalowana w kolorze pnia drzewa.


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-25


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-26


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-27


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-28


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-29


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-30

Ozdobiony techniką decoupage wygląda elegancko i oryginalnie. Ta technika dla tkanin lub mebli obejmuje wycinanie różnych obrazów. Zdjęcia tkaniny, papieru lub skóry są nakładane na powierzchnię rury. Ten projekt pomoże nadać wnętrzu jasny i niezwykły akcent.


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-33


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-34


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-35


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-36


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-37

Przed dekoracją baterie są przetwarzane. Są czyszczone i traktowane papierem ściernym. Następnie bateria jest pokryta farbą emaliowaną. Konieczne jest zmierzenie długości i szerokości rury. Następnie możesz rozpocząć wycinanie różnych obrazów.


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-38


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-39


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-40


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-41


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-42

Klejenie fragmentów najlepiej wykonać na podstawie użycia kleju PVA. Jeśli obraz jest bezpiecznie zamocowany, można go lakierować na górze. Rysowanie może być najróżniejszym tematem. Najważniejsze jest to, że dobrze pasuje do projektu pomieszczenia. Przy okazji, możesz przyciągnąć dzieci do dekoracji fajki. Wystrój będzie jasny, oryginalny i przytulny.

Jeśli potrzebujesz ukryć i udekorować komunikację w kuchni, jest to łatwe do wykonania przy pomocy zestawu mebli. Tak więc pionowe piony mogą być łatwo ukryte za szafką kuchenną.


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-46


dekor-trub-v-interere-originalnie-idei-50-foto-47

Możesz łatwo i szybko ozdobić każdą rurę grzewczą w łazience. Można to zrobić za pomocą metod opisanych powyżej lub dowolnych innych. Przed rozpoczęciem pracy zaleca się wyjaśnienie informacji na temat materiału, z którego wykonana jest rura: metal nierdzewny, plastik itp. Większość nowoczesnych materiałów nie wymaga barwienia. Jeśli rura jest wykonana z metalu żelaznego, to przed malowaniem należy ją oczyścić ze starego materiału.

Pin
Send
Share
Send
Send