Solidna sofa z drewna bukowego, książka kuchenna i akordeon - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Sofa z tablicy: produkcja i funkcje (25 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Jak wiesz, sofy z litego drewna nie są zbyt tanie. Tak wysoką cenę tłumaczy fakt, że produkcja mebli z litego drewna jest bardzo pracochłonna. Produkcja wymaga dostępności zaawansowanego technologicznie drogiego sprzętu, wysoko wykwalifikowanych rzemieślników i wysokiej jakości surowców.


divan-iz-massiva-proizvodstvo-i-osobennosti-25-foto


divan-iz-massiva-proizvodstvo-i-osobennosti-25-foto.png">

Produkcja podstaw drewnianych

Produkcja sof z litego drewna rozpoczyna się od starannego doboru drewna bez żadnych defektów. Następnie następuje suszenie surowców. Ponadto drewno okrągłe jest odkładane na deskach o określonej wielkości, ponownie wysycha i jest cięte na półwyroby. Poszczególne elementy są traktowane różnymi substancjami, które chronią przed gniciem i pleśnią. Montaż części produkowanych przez klejenie. W przyszłości produkty są poddawane szlifowaniu, rysowaniu wzorów przez frezowanie, lakierowanie i malowanie.

Sofa z masywu składa się z kilku części, mechanizmów i miękkich materiałów połączonych między sobą:

  • Rama Jest to drewniana konstrukcja, która pobiera główne obciążenie podczas użytkowania. Część nośna projektu produktu zawiera mocne elementy drewniane (deski, pręty).
  • Miękkie przedmioty. Pianka poliuretanowa o różnej gęstości jest najczęściej stosowana jako materiał podłogowy. Do rozłożenia obciążenia na ramie zastosowano pasy wykonane z elastycznej o różnym napięciu. Boczne konstrukcje lub poduszki zawierają włókniny, kule, arkusze.
  • Mechanizm transformacji. Istnieje wiele mechanizmów, wybór zależy od częstotliwości korzystania z sofy w różnych pozycjach.
  • Tapicerka. Jest odpowiedzialna za wygląd produktu. Wykonana jest z gęstych ekskluzywnych tkanin.

Dodatek sof z litego drewna z różnymi elementami dekoracyjnymi w postaci np. Rzeźbienia czyni je oryginalnymi i nietypowymi. W zależności od dekoracji sofy mogą być wykonane w różnych stylach (klasycznym, nowoczesnym).


divan-iz-massiva-proizvodstvo-i-osobennosti-25-foto-5


divan-iz-massiva-proizvodstvo-i-osobennosti-25-foto-6

Cechy drewnianych sof

Drewniane meble są szczególnie cenione ze względu na swoją praktyczność, niezawodność, bezpieczeństwo dla środowiska i piękny, estetyczny wygląd.

Często do produkcji sof używano drewna brzozowego, dębowego, ale najpopularniejszych sof z buku. Takie sofy mają wiele zalet.

Po pierwsze, buk jest uważany za jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej przyjaznych dla środowiska ras. Po drugie, drewno ma niezwykłą energię, tworząc spokój i komfort. Sofy z szeregu buków są instalowane w kuchniach, w pokojach dziecięcych, w sypialniach. Energiczny buk daje witalność i pozytywne emocje.


divan-iz-massiva-proizvodstvo-i-osobennosti-25-foto.jpeg">


divan-iz-massiva-proizvodstvo-i-osobennosti-25-foto-7

Do tych cech należy dodać, że cenne drewno jest trwałe, mocne i niezawodne. Buk doskonale opiera się różnym negatywnym wpływom. Drewno bukowe ma niezwykły, estetyczny wygląd z kolorem, który może być zarówno miękki różowy, jak i bogaty brąz z wyjątkowym naturalnym wzorem.


divan-iz-massiva-proizvodstvo-i-osobennosti-25-foto-8


divan-iz-massiva-proizvodstvo-i-osobennosti-25-foto-9

Rodzaje sof z tablicy

Sofy, zgodnie z mechanizmem transformacji, są podzielone na wiele odmian: click-klyak, French cot, delfin, tick-tock, cougar i inne. Najbardziej popularne są niektóre rodzaje sof z litego drewna.


divan-iz-massiva-proizvodstvo-i-osobennosti-25-foto-10


divan-iz-massiva-proizvodstvo-i-osobennosti-25-foto-11

Kanapa

Bardzo popularny rodzaj mebli. Na książce na kanapie możesz usiąść lub położyć się bez składania. Aby złożyć taką sofę, należy podnieść siedzisko, aż kliknie i powróci do niższej pozycji. Mimo to taka kanapa ma niewielką wadę. W złożonej pozycji między ścianą a tyłem sofy pojawia się przerwa, dlatego konieczne jest przesunięcie jej w kierunku ściany. Aby rozkładać książkę sofy, ponownie musisz przesunąć sofę ze ściany.


divan-iz-massiva-proizvodstvo-i-osobennosti-25-foto-12


divan-iz-massiva-proizvodstvo-i-osobennosti-25-foto-13

Akordeon sofowy z masywu

Bardzo popularny typ sofy ze względu na prostą transformację i kompaktowe urządzenia. Proste i niezawodne urządzenie do transformacji pozwala na wytworzenie produktu o szerokości łóżka sięgającej 180 cm.


divan-iz-massiva-proizvodstvo-i-osobennosti-25-foto-2.jpeg">


divan-iz-massiva-proizvodstvo-i-osobennosti-25-foto-14

Rozkładana sofa z akordeonem (masyw) ma wygodną powierzchnię do spania składającą się z trzech części. Pierwsza część to siedzisko, pozostałe są złożone. Gdy rozkłada się akordeon z tablicy, siedzenie przesuwa się do przodu, dwie części - w tej samej płaszczyźnie co podstawa. Rodzaj takiej sofy jest uważany za doskonałą opcję dla małych mieszkań, ponieważ jest kompaktowy i nie wymaga odsuwania się od ściany. Świetnym dodatkiem do sofy jest pojemny schowek na pranie.


divan-iz-massiva-proizvodstvo-i-osobennosti-25-foto-15


divan-iz-massiva-proizvodstvo-i-osobennosti-25-foto-16

Sofa kuchenna

Innym typowym typem sofy jest narożna kuchnia. Wybór mebli do kuchni jest dość trudny. Tutaj, z reguły, różne warunki temperaturowe, tłuszcz, sadza. Ponadto lokale zajmują głównie niewielki obszar, na którym przechowywane są urządzenia i przybory. Problemem jest wybór wygodnej jadalni z zakwaterowaniem dla całej rodziny i gości. Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest narożna sofa kuchenna.


divan-iz-massiva-proizvodstvo-i-osobennosti-25-foto-17


divan-iz-massiva-proizvodstvo-i-osobennosti-25-foto-18

Wybierając model, należy wziąć pod uwagę liczbę mieszkańców domu, zwłaszcza układ. Ponadto sofa kuchenna powinna dobrze pasować do wnętrza, być trwała, funkcjonalna i wygodna.


divan-iz-massiva-proizvodstvo-i-osobennosti-25-foto-19


divan-iz-massiva-proizvodstvo-i-osobennosti-25-foto-20

Kanapa może być blisko przesunięta do ściany, co najmniej lekko, ale zwiększy powierzchnię kuchni. Dużym plusem jest obecność pudełek. Dodatkowe miejsce do przechowywania znajduje się w prawie wszystkich modelach sofy kuchennej.

Pin
Send
Share
Send
Send