Solidna sofa z drewna bukowego, książka kuchenna i akordeon - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Sofa z tablicy: produkcja i funkcje (25 zdjęć)

Jak wiesz, sofy z litego drewna nie są zbyt tanie. Tak wysoką cenę tłumaczy fakt, że produkcja mebli z litego drewna jest bardzo pracochłonna. Produkcja wymaga dostępności zaawansowanego technologicznie drogiego sprzętu, wysoko wykwalifikowanych rzemieślników i wysokiej jakości surowców.Produkcja podstaw drewnianych

Produkcja sof z litego drewna rozpoczyna się od starannego doboru drewna bez żadnych defektów. Następnie następuje suszenie surowców. Ponadto drewno okrągłe jest odkładane na deskach o określonej wielkości, ponownie wysycha i jest cięte na półwyroby. Poszczególne elementy są traktowane różnymi substancjami, które chronią przed gniciem i pleśnią. Montaż części produkowanych przez klejenie. W przyszłości produkty są poddawane szlifowaniu, rysowaniu wzorów przez frezowanie, lakierowanie i malowanie.

Po przygotowaniu drewnianej ramy należy ją wypełnić podłogą i tapicerką. Świetnym dodatkiem do sof są dekoracyjne elementy dekoracyjne.

Elementy strukturalne

Sofa z masywu składa się z kilku części, mechanizmów i miękkich materiałów połączonych między sobą:

  • Rama Jest to drewniana konstrukcja, która pobiera główne obciążenie podczas użytkowania. Część nośna projektu produktu zawiera mocne elementy drewniane (deski, pręty).
  • Miękkie przedmioty. Pianka poliuretanowa o różnej gęstości jest najczęściej stosowana jako materiał podłogowy. Do rozłożenia obciążenia na ramie zastosowano pasy wykonane z elastycznej o różnym napięciu. Boczne konstrukcje lub poduszki zawierają włókniny, kule, arkusze.
  • Mechanizm transformacji. Istnieje wiele mechanizmów, wybór zależy od częstotliwości korzystania z sofy w różnych pozycjach.
  • Tapicerka. Jest odpowiedzialna za wygląd produktu. Wykonana jest z gęstych ekskluzywnych tkanin.

Dodatek sof z litego drewna z różnymi elementami dekoracyjnymi w postaci np. Rzeźbienia czyni je oryginalnymi i nietypowymi. W zależności od dekoracji sofy mogą być wykonane w różnych stylach (klasycznym, nowoczesnym).Cechy drewnianych sof

Drewniane meble są szczególnie cenione ze względu na swoją praktyczność, niezawodność, bezpieczeństwo dla środowiska i piękny, estetyczny wygląd.

Często do produkcji sof używano drewna brzozowego, dębowego, ale najpopularniejszych sof z buku. Takie sofy mają wiele zalet.

Po pierwsze, buk jest uważany za jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej przyjaznych dla środowiska ras. Po drugie, drewno ma niezwykłą energię, tworząc spokój i komfort. Sofy z szeregu buków są instalowane w kuchniach, w pokojach dziecięcych, w sypialniach. Energiczny buk daje witalność i pozytywne emocje.Do tych cech należy dodać, że cenne drewno jest trwałe, mocne i niezawodne. Buk doskonale opiera się różnym negatywnym wpływom. Drewno bukowe ma niezwykły, estetyczny wygląd z kolorem, który może być zarówno miękki różowy, jak i bogaty brąz z wyjątkowym naturalnym wzorem.Rodzaje sof z tablicy

Sofy, zgodnie z mechanizmem transformacji, są podzielone na wiele odmian: click-klyak, French cot, delfin, tick-tock, cougar i inne. Najbardziej popularne są niektóre rodzaje sof z litego drewna.Kanapa

Bardzo popularny rodzaj mebli. Na książce na kanapie możesz usiąść lub położyć się bez składania. Aby złożyć taką sofę, należy podnieść siedzisko, aż kliknie i powróci do niższej pozycji. Mimo to taka kanapa ma niewielką wadę. W złożonej pozycji między ścianą a tyłem sofy pojawia się przerwa, dlatego konieczne jest przesunięcie jej w kierunku ściany. Aby rozkładać książkę sofy, ponownie musisz przesunąć sofę ze ściany.Akordeon sofowy z masywu

Bardzo popularny typ sofy ze względu na prostą transformację i kompaktowe urządzenia. Proste i niezawodne urządzenie do transformacji pozwala na wytworzenie produktu o szerokości łóżka sięgającej 180 cm.Rozkładana sofa z akordeonem (masyw) ma wygodną powierzchnię do spania składającą się z trzech części. Pierwsza część to siedzisko, pozostałe są złożone. Gdy rozkłada się akordeon z tablicy, siedzenie przesuwa się do przodu, dwie części - w tej samej płaszczyźnie co podstawa. Rodzaj takiej sofy jest uważany za doskonałą opcję dla małych mieszkań, ponieważ jest kompaktowy i nie wymaga odsuwania się od ściany. Świetnym dodatkiem do sofy jest pojemny schowek na pranie.Sofa kuchenna

Innym typowym typem sofy jest narożna kuchnia. Wybór mebli do kuchni jest dość trudny. Tutaj, z reguły, różne warunki temperaturowe, tłuszcz, sadza. Ponadto lokale zajmują głównie niewielki obszar, na którym przechowywane są urządzenia i przybory. Problemem jest wybór wygodnej jadalni z zakwaterowaniem dla całej rodziny i gości. Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest narożna sofa kuchenna.Wybierając model, należy wziąć pod uwagę liczbę mieszkańców domu, zwłaszcza układ. Ponadto sofa kuchenna powinna dobrze pasować do wnętrza, być trwała, funkcjonalna i wygodna.Kanapa może być blisko przesunięta do ściany, co najmniej lekko, ale zwiększy powierzchnię kuchni. Dużym plusem jest obecność pudełek. Dodatkowe miejsce do przechowywania znajduje się w prawie wszystkich modelach sofy kuchennej.

Kupując sofy z litego drewna, nie martw się o ich połączenie z resztą wnętrza. Drewno obdarzone niezwykłą urodą jest bardzo skuteczne i doskonale pasuje do każdego, nawet najbardziej wyrafinowanego wnętrza. Takie meble przetrwają bardzo długo, nie zmieniając ich oryginalnego piękna, niezawodności i trwałości.