Wystrój starych mebli wyłożonych rękami, kuchnią i prowansalskim stylem Miękkie szablony, tapety, tkaniny, rzeźba i plastik - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Wystrój mebli: zaktualizowane i oryginalne wnętrze (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Prawdziwe piękno i elegancja tworzą starannie przemyślane i wybrane detale. Dekor na meble może całkowicie zmienić wygląd i styl produktu, przekształcić wnętrze, wypełniając je znaczeniem i charakterem. Wybierając odpowiedni wystrój, możesz pokazać własną wyobraźnię lub poprosić o pomoc doświadczonych projektantów.


dekor-dlya-mebeli-obnovlennij-i-originalnij-interer-24-foto


dekor-dlya-mebeli-obnovlennij-i-originalnij-interer-24-foto-2

Różnorodność dekoracji mebli

Postęp techniczny i innowacyjne technologie oferują niemal nieograniczone możliwości w zakresie projektowania. Nowoczesny wystrój mebli jest bardzo zróżnicowany pod względem kształtu, materiału, sposobu aplikacji i innych cech. Możesz łatwo wybrać elementy w pożądanym stylu i zgodnie z możliwościami finansowymi.


dekor-dlya-mebeli-obnovlennij-i-originalnij-interer-24-foto-5


dekor-dlya-mebeli-obnovlennij-i-originalnij-interer-24-foto-6

Szlachetność i luksus drewna

Proste meble bez eleganckich wykończeń można zamienić w dzieło sztuki. Taka transformacja jest możliwa dzięki specjalnej wyściółce z drewna. Łuki, wsporniki, gniazda, bagietki i wiele innych elementów ozdobi każde meble.

Zasadniczo drewniany wystrój wykonywany jest w klasycznym stylu. Eleganckie sploty, tradycyjne ozdoby, wyszukane wzory i motywy koronkowe są idealne do pompatycznych wnętrz, takich jak barokowy, gotycki, grecki i rzymski. Drewniany wystrój w stylu prowansalskim sugeruje bardziej zwięzłe i proste linie. Być może wykorzystanie motywów kwiatowych i roślinnych o prostej strukturze.


dekor-dlya-mebeli-obnovlennij-i-originalnij-interer-24-foto-8


dekor-dlya-mebeli-obnovlennij-i-originalnij-interer-24-foto-9

Wszystkie przedmioty wykonane są na nowoczesnym sprzęcie. Maszyna do najmniejszych detali odtwarza ideę projektanta. Szlifowanie drewnianych dekoracji odbywa się ręcznie. W ten sposób mistrz doprowadza do perfekcji każdy milimetr produktu.

Produkcja dekoracji mebli w oparciu o sztywne pianki poliuretanowe to zupełnie nowy kierunek w branży. Przez wygląd produktu nie można odróżnić od wykonanego z naturalnego drewna. Dekor poliuretanowy doskonale imituje rzeźbienie mebli. Możliwości nowoczesnego sprzętu pozwalają tworzyć wzory o dowolnej złożoności i kształcie. Producenci dekorów wykonują elementy nawet według szkiców klienta.

Jeśli fronty kuchenne straciły swój bogaty kolor, stara komoda w ogóle nie wygląda atrakcyjnie, a na drzwiach szafy jest duże zadrapanie, nie trzeba kupować nowych mebli, papierowy wystrój może rozwiązać wszystkie te problemy. Będzie tchnąć nowe życie w już nudne wnętrze i umiejętnie ukryć wszystkie wady.


dekor-dlya-mebeli-obnovlennij-i-originalnij-interer-24-foto-14


dekor-dlya-mebeli-obnovlennij-i-originalnij-interer-24-foto-15

Dekoracja papierowa nadaje się do każdej powierzchni, ale obraz jest lepiej zachowany na płaskiej i twardej. Przeniesienie obrazu do mebli tapicerowanych jest trudnym zadaniem, ale wykonalnym. Wystrój papieru do mebli tapicerowanych wymaga więcej czasu, pewnych umiejętności i materiałów eksploatacyjnych.

Istnieje kilka technik zdobienia papieru, ale najczęściej jest to decoupage. Wybrany wzór jest przenoszony na meble za pomocą pędzla i kleju. Dekorowanie mebli własnymi rękami za pomocą techniki decoupage nie jest trudne. Proces wymaga dokładności i powolności działania. Obraz jest wygładzony milimetr po milimetr. Po całkowitym wyschnięciu powierzchnia pokryta jest kilkoma warstwami specjalnym lakierem ochronnym.


dekor-dlya-mebeli-obnovlennij-i-originalnij-interer-24-foto-16


dekor-dlya-mebeli-obnovlennij-i-originalnij-interer-24-foto-17

Możesz wybrać motyw decoupage wśród serwetek, ulubionych zdjęć, zdjęć, a nawet pozostałości tapet. Najważniejsze jest to, że wzór harmonijnie pasuje do ogólnego stylu wnętrza. Do dekoracji papieru pasują meble w kuchni, salonie i pokoju dziecięcym.


dekor-dlya-mebeli-obnovlennij-i-originalnij-interer-24-foto-18


dekor-dlya-mebeli-obnovlennij-i-originalnij-interer-24-foto-19

Malowanie mebli

Jednym z najbardziej dostępnych sposobów ozdabiania mebli jest malarstwo artystyczne. Na komodzie pojawia się kilka śmiałych pociągnięć pędzlem i wiosennych kwiatów, drzwi szafy pokryte są złoconymi monogramami, a wokół ramy lustra tkana jest winorośl.

Malowanie na meblach jest zawsze piękne i ekskluzywne. Masz gwarancję otrzymania unikalnego i jedynego w swoim rodzaju przedmiotu.

Dla tych, którzy nie mają wielkiego talentu artystycznego, należy zwrócić uwagę na szablony do dekoracji mebli. Są wykonane ze specjalnego materiału i mogą być używane wielokrotnie. Aby przenieść obraz, wystarczy przymocować szablon do zdobionej powierzchni, aby wykonać kilka pociągnięć pędzlem.


dekor-dlya-mebeli-obnovlennij-i-originalnij-interer-24-foto-20


dekor-dlya-mebeli-obnovlennij-i-originalnij-interer-24-foto-21

Szablony można nabyć w specjalistycznym sklepie lub samodzielnie. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że materiał, który jest zbyt cienki, szybko stanie się bezużyteczny.

Jeśli nie możesz pozbyć się plamy na meblach tapicerowanych, użyj metody zdobienia szmatką. Pokazując trochę wyobraźni, można znaleźć oryginalne i odważne rozwiązania. Różnorodność świata tkanin ułatwia chwytanie materiału w kolorze i fakturze. Chcesz robić jasne akcenty i ożywić wnętrze - użyj kontrastowych kolorów i odważnych kształtów. Aby podjąć spokojną decyzję projektową, przestań wybierać tkaniny z sąsiednich odcieni.

Pin
Send
Share
Send
Send