Pływający korek podłogowy do izolowania akustycznego, urządzeń i technologii na zaległościach, wadach i zaletach - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Pływająca podłoga: typy, przewagi konkurencyjne, zasady tworzenia (22 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Kluczową różnicą w tej kategorii rozwiązań naprawczych jest wyeliminowanie sztywnego połączenia podłogi z podstawą. Projekt wygląda jak wielowarstwowy „tort”, w którym łączone są materiały o różnych właściwościach i możliwościach. Aby zidentyfikować zalety i wady pływającej podłogi, należy wziąć pod uwagę warunki jej użytkowania i cechy urządzenia.


plavayushij-pol-vidi-konkurentnie-preimushestva-pravila-sozdaniya-22-foto


plavayushij-pol-vidi-konkurentnie-preimushestva-pravila-sozdaniya-22-foto-2

Zalety innowacyjnej technologii

Powszechnie akceptowany wylew betonowy jest pod wieloma względami gorszy od podłóg pływających, głównie pod względem właściwości dźwiękochłonnych. Właściwość tę osiąga się właśnie dzięki niezależnemu położeniu powłoki względem ścian i fundamentu. Należy również zauważyć wysokiej jakości izolację, szczególnie cenną dla osób mieszkających na pierwszym piętrze. Kolejną zaletą jest względna łatwość procedur instalacyjnych: urządzeniu podłogi pływającej nie towarzyszą trudności, nawet jeśli wybrano warianty prefabrykowane lub zastosowano jastrych suchy.


plavayushij-pol-vidi-konkurentnie-preimushestva-pravila-sozdaniya-22-foto-5


plavayushij-pol-vidi-konkurentnie-preimushestva-pravila-sozdaniya-22-foto-6

Jednym z powodów zainteresowania najemców budynków mieszkalnych jest różnorodność dźwięków perkusyjnych, które pojawiają się podczas przenoszenia ciężkich przedmiotów, gier dla dzieci i szybkiego chodzenia. Betonowe podłogi prawie ich nie pochłaniają, ale pływająca podłoga kłód może 50% zwiększyć izolację akustyczną mieszkania. Ważne jest, aby projekt nie wymagał specjalnej troski, tak jak analogi, można go odkurzyć, umyć.

Kluczowe typy podłóg

Opcje konstrukcji korkowych, suchych, prefabrykowanych i betonowych są powszechne, wtedy każdy z nich będzie brany pod uwagę.

Kiedy znajduje się w centrum korków

Pływające podłogi z korka są wykonane z laminowanych paneli, natomiast na górze jest naturalny materiał. Panele charakteryzują się unikalnym wzorem, nie są przymocowane do podstawy, ale połączone ze sobą rowkami i grzbietami (połączenia są mocowane za pomocą odpornego na wilgoć kleju). Jeśli to konieczne, konstrukcja może zostać zdemontowana i zmontowana bez strat w innym miejscu.

Montaż podłóg pływających obejmuje tworzenie 3 kluczowych warstw. Przede wszystkim podstawa jest osadzona: może to być podłoga z betonu zbrojonego, solidna podłoga drewniana lub tradycyjny jastrych betonowy.

Prace rozpoczynają się od wyrównania podstawy. Jeśli układanie podłóg pływających wymaga użycia deski lub laminatu na pióro i wpust, nie ma potrzeby wylewki betonowej. Dopuszczalne, jeśli podstawa nie ma znaczących różnic, więc można nawet użyć starej powłoki.

Gdy powierzchnia istniejącego dywanu lub linoleum jest idealnie płaska, możesz stworzyć pływającą podłogę z korka na nich - wystarczy usunąć listwę przypodłogową. Jeśli stosuje się jastrych betonowy, musi on być czysty i całkowicie suchy, pokryty cienkim podłożem (paski układane są w odległości 1-2 cm). Ponieważ korek jest materiałem higroskopijnym, potrzebna będzie tutaj warstwa izolacyjna, dopuszczalna jest folia polietylenowa lub folia paroizolacyjna. Jest odcinany z zakładką na ścianie, która powinna wynosić co najmniej 6-12 cm.

Najpopularniejsza metoda poziomowania, ponieważ jest łatwa w instalacji i stosunkowo tania. Ważne jest również, aby nie potrzebował czasu na wyschnięcie, możesz szybko przejść do ostatniego etapu pracy.

W porównaniu z jastrychem betonowym, suchy jest lekki, więc nie staje się czynnikiem zwiększającym obciążenie konstrukcji wsporczych. Jego główną wadą jest niska odporność na wilgoć, ale można to poprawić dzięki wprowadzeniu innowacyjnych materiałów hydroizolacyjnych.

Z reguły dwie warstwy tworzą suchy jastrych: materiał masowy i pokrywające go elementy arkusza. W postaci zasypki często stosowano glinian, kwarc, krzemionkę, piasek perlitowy. Ta procedura idealnie wyrównuje podłogę, tworzy kompletną izolację cieplną i akustyczną.

Technologia pracy sprawia, że ​​powstaje mocna, trwała powłoka, która nie boi się różnic temperatur i ma doskonałe właściwości izolacyjne ciepła i dźwięku. Jeśli instalacja zostanie przeprowadzona na pierwszych piętrach, pierwszym krokiem będzie stworzenie warstwy hydroizolacyjnej na suchym wypełnieniu, wełnie mineralnej, piance polistyrenowej, piance polistyrenowej. Ponadto obwód jest pokryty taśmą konturową, która jest niezbędna do ochrony ścian podczas pracy.

Aby stworzyć podłogę pływającą w wyniku złożonych prac instalacyjnych, odpornych na wpływy zewnętrzne i wysokie obciążenie eksploatacyjne, eksperci zalecają przestrzeganie kilku zasad:

  • konstrukcja nie wymaga dodatkowego mocowania do podstawy gwoździami lub śrubami;
  • kierunek pracy powinien być prostopadły do ​​okien, pamiętaj o pozostawieniu szczelin w pobliżu ścian;
  • instalacja odbywa się w suchym pomieszczeniu o zwykłej temperaturze pokojowej;
  • gdy formowana jest podłoga prefabrykowana, zaleca się pozostawienie nieotwartych opakowań z panelami w pomieszczeniu, do którego są przeznaczone przez 2-3 dni.

Aby w pełni wykorzystać zalety podłóg pływających, należy trochę poczekać wraz z wprowadzeniem listew przypodłogowych - są one ustawione po pewnym czasie, dokładne daty zależą od wybranego typu wykończenia.

Pin
Send
Share
Send
Send