Biała łazienka, lekki prysznic z płytkami i bateriami, sufit i płytki ceramiczne z drewnianą szafą, remont i wykończenie - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Jasne wnętrze białej łazienki (54 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Biorąc pod uwagę bogatą paletę nowoczesnych materiałów wykończeniowych, biała łazienka może wydawać się niezwykłym rozwiązaniem. Nie dajcie się zwieść pozornej neutralności fotonów: fizycy pokazali nam, że całe spektrum kolorów łączy się na biało.

Biała gamma jest początkowo złożona, tak wielu ludzi postrzega ją niejednoznacznie: jest uciskana i kojarzona z kimś sterylnym zamkiem, dla innych daje poczucie czystości i nieograniczonej przestrzeni.


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-2


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-3


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-4


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-5

Łazienka w kolorze białym: zalecenia dotyczące udanego wnętrza

Aby stworzyć wyraźne preferencje stylu i stworzyć harmonijną atmosferę, należy wysłuchać zaleceń ekspertów:

 • Oprócz czystego białego koloru, możesz użyć mlecznego, niebieskiego i beżowego, kremowego, jasnoszarego rozwiązania, aby zachować pożądany ton pokoju.
 • Wszelkie akcenty kolorystyczne mogą złagodzić podrażnienie bieli. Na przykład monotonię można korzystnie rozcieńczyć ręcznikami, uchwytami na mydło, stojakami na szczotki przechowywane w jednej palecie.
 • Zróżnicowane materiały wykończeniowe pomogą pokonać monotonię i otępienie jasnej łazienki. W szczególności kombinacja dekoracyjnych odpornych na wilgoć sztukaterii i płytek z białego dzika lub ceramicznej imitacji kamienia lub marmuru może być korzystnym rozwiązaniem do dekoracji ścian.
 • Również w dekorowaniu powierzchni łazienkowych stosuje się mozaikę: mała mozaikowa ściana w pobliżu prysznica lub wanny przyciąga wzrok.
 • Szczegóły, takie jak jasny pionowy lub poziomy kafelek, wykonane w jasnym kolorze obramowania kinkiety, łazienki lub lustra, zawsze pomagają przerzedzić monotonię.
 • Aby pozbawić przesłanki ducha bezpłodności, podczas naprawy lepiej jest położyć ciemnobrązową, ciemnoniebieską lub czarną podłogę.

Łazienka w białym kolorze wymaga dużo światła, w takich pokojach znajdują się liczne lampy i lampy, żyrandole. Biel natychmiast przyjmuje zakres oświetlenia: od chłodnego niebieskiego promieniowania powierzchnie nabierają niebieskawego odcienia, od żółtego światła - żółtawego.

Jako akcenty mogą być urządzenia i instalacje wodociągowe, wykonane w kontrastowym zakresie. Takie niestandardowe wykonanie będzie kosztować dość grosza, ponieważ niezwykła konstrukcja łazienki, umywalki i muszli klozetowej będzie kosztować więcej.


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-6


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-7


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-8


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-9

Biały projekt łazienki: opcje płytek

Ponieważ biała łazienka wiąże się z dużą ilością światła, zaleca się wybranie materiału z błyszczącym wykończeniem w celu wykończenia powierzchni. Wśród nowoczesnych wariantów okładzin do pomieszczeń o wysokiej wilgotności płytka jest szczególnie widoczna. Produkty będące poza konkurencją pod względem odporności na wpływy środowiskowe są ponadto w stanie harmonijnie dopasować się do każdego rozwiązania wnętrza. Płytka ceramiczna do łazienki zapewnia różnorodność faktur i palet kolorów, jest z powodzeniem stosowana we wcieleniu oryginalnych pomysłów projektowych.

W nowoczesnej stylistyce biała łazienka wykonana jest z połączenia błyszczących płytek z wytłoczonym tynkiem, paneli ściennych lub nawet tapet. Tradycyjnie płytki są używane w obszarze prysznica, w pobliżu umywalki i wanny, reszta powierzchni jest wykończona winylem, tworzywem sztucznym lub drewnem ze specjalną obróbką.


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-10


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-11


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-12


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-13


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-14

Cechy kafelka:

 • w projektowaniu kompaktowej łazienki w preferowanym przez Chruszczowa kaflu średniej wielkości;
 • biała płytka do łazienki, układana poziomo lub ukośnie, pozwala wizualnie zwiększyć przestrzeń;
 • nieudana kombinacja płytek w różnych odcieniach obarczona jest niepożądanym efektem w postaci wizualnej redukcji obszaru;
 • Aby nadać wyraz monochromatycznej białej ścianie, stosuje się dekorację panelową. Jednocześnie 2/3 ścian jest wykonanych ze zwykłych płytek, a 1/3 są ozdobione płytkami „dzika”.

Przy aranżacji przestronnych pokoi łatwo jest rozdzielić przestrzeń za pomocą płytek o różnych fakturach. Na przykład obszar prysznica wyróżnia się płytkami „pod marmurem”, a do pokrycia reszty płótna wykorzystywany jest biały model w dużej skali.


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-16


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-17


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-18

Biała mozaika w łazience

Mozaiki to ciekawe rozwiązanie dla wnętrza łazienki. Kompozycja może być chaotycznym układem fragmentów w różnych odcieniach bieli lub być wykonywana w formie wzoru lub wzoru. Dekoracja mozaikowa tylko części powierzchni ściany będzie spektakularnym przyjęciem. Ciągłe powlekanie małych elementów przyczynia się do wizualnej redukcji przestrzeni, co jest szczególnie niekorzystne przy układaniu małych przestrzeni. Istotne jest również wielobarwne mozaiki podłogowe, dzięki czemu łazienka w białych kolorach nie wygląda zbyt surowo, ale elegancko.


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-19


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-20


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-21


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-22


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-23

Białe meble łazienkowe

Przy projektowaniu łazienki w kolorze białym istotne są meble o podobnej palecie, ze szczególnym uwzględnieniem różnorodności kolorów:

 • atrakcyjna kompozycja szafek i cokołów w jasnobeżowej palecie na białej ścianie;
 • biała szafka łazienkowa z matowymi szklanymi drzwiami wygląda spektakularnie w połączeniu z mozaiką na podłodze;
 • biała komoda z niemalowanego drewna w spółgłoskowym duecie z ramą lustra przyciąga wzrok i nadaje wnętrzu wyrazistości i komfortu;
 • Biały blat do łazienki doskonale uzupełnia meble w kolorze.

Minimalny zestaw mebli do łazienki składa się z szafki na zawiasach i szafek pod zlewem. Do przestronnych pomieszczeń higienicznych wybierz szafę z półkami na ręczniki, szlafroki i inne akcesoria, kosz na bieliznę, komodę, bankiet lub krzesło.


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-24


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-25


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto.jpeg">

Aby nadać białym wnętrzom pewien dynamizm, projektanci sugerują użycie interesujących kompozycji kolorystycznych.

Czarno-biała łazienka: tajemniczy kontrast

Zastosowano czarną paletę w projekcie pokoju higienicznego, optymalny stosunek kontrastowych kolorów wynosi 20:80:

 • klasycznym rozwiązaniem jest wąska pozioma linia na białej ścianie dopasowana do podłogi wyłożonej kafelkami w kolorze czarnym;
 • aby wizualnie powiększyć przestrzeń i podnieść sufit, użyj rzadkich pionowych pasków czarnej płytki na białej ścianie;
 • ładna czarno-biała mozaika na podłodze lub płytka w kompozycji szachowej harmonijnie wpasuje się w wnętrze białej łazienki. Nie mniej interesująca jest podłoga w czarno-białych paskach.


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-27


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-28


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-29


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-30


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-31

Podczas układania powierzchni podłogi dozwolone są śmiałe eksperymenty z kolorowymi akcentami. Lepiej nie ryzykować na ścianach zwartych pomieszczeń z równowagą kontrastujących kolorów, wystarczy rozłożyć kontur hydrauliki lub mebli czarnymi kafelkami lub zrobić mały rysunek na dedykowanym obszarze. W projektowaniu przestronnych pokoi na jednej ze ścian można ułożyć mozaikę dwukolorową. Inny wariant projektu - jedna ściana wykonana z czarnych błyszczących płytek, na pozostałych trzech białych matowych płytkach. Jeśli zdecydujesz się na strefę, wybierz prysznic z czarną ceramiką, wykończ pozostałe płaszczyzny białymi kafelkami.

Czarno-biały styl jest utrzymywany w meblach i instalacjach wodno-kanalizacyjnych. Ponadto wyposażenie białego koloru wygląda spektakularnie na tle ściany z błyszczącą płytką w kolorze czarnym. Bardzo udane połączenie czarnych mebli z lustrem lub szklaną powierzchnią. W przeciwieństwie do tego, możesz wybrać białe baterie do łazienki z dopasowanymi armaturami sanitarnymi.


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-32


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-33


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-34


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-35


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-36

Klasyczne połączenie w łazience: duet w kolorze białym i niebieskim

Motyw morski w białym wnętrzu lepiej stworzyć za pomocą 2-3 odcieni niebieskiego:

 • ciemnoniebieska płytka z białymi łatami może być stosowana w podłogach;
 • mozaikowa podłoga w różnych odcieniach niebieskiego może stworzyć uczucie łatwości, osłabiając ścisłą zwięzłość w projektowaniu białej łazienki;
 • jedna ze ścian w zwartej białej łazience w Chruszczowie jest dobrze udekorowana wzorem z płytki w jasnoniebieskim odcieniu na jasnoszarym tle;
 • Niebieskie akcesoria łazienkowe w kolorze białym pomogą wspierać koncepcję morskich motywów we wnętrzu.

W dekoracji łazienki korzystne są kombinacje białych wyrobów sanitarnych i mebli w niebieskim połysku lub z lustrem / powłoką szklaną.


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-2.jpeg">


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-37


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-38


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-39


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-40


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-41


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-44


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-45


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-46


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-48


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-3.jpeg">


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-49


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-50


yarkij-interer-dlya-beloj-vannoj-komnati-54-foto-51

Aby łazienka w białych kolorach nie wyglądała na bezosobową i nudną, ważne jest prawidłowe podejście do kwestii opracowania projektu pomieszczenia. Starannie planując szczegóły i uznając zalety tego koloru, możesz uzyskać ciekawe wnętrze, które zaskoczy wszystkich członków rodziny.Obejrzyj film: Szybkie Metamorfozy odc. 141 Łazienka ze złotem, program wnętrzarski, aranżacje wnętrz (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send